Nejnovější zprávy: Nemocnice ve Frýdku-Místku uvedla do provozu magnetickou rezonanci Kamion plný cihel zablokoval dálnici u Bravantic

Proměny kraje

Na Bazalech postupně roste konstrukce nové tribuny

Stavebním strojům a dělníkům patří od července ostravský fotbalový stadion Bazaly. V rámci jeho modernizace nyní probíhá mimo jiné stavba nové hlavní tribuny.

Pohled z ochozů na současné staveniště stadionu Bazaly (Foto: Tomáš Svoboda)

Jeřáby na hlavním hřišti, vrtná souprava nahoře na "dvojce" či pendlující míchačky betonu. To jsou "hráči", kteří se teď na Bazalech prohánějí.

Na jednom z největších ostravských stavenišť se postupně realizuje nová hlavní tribuna, která by měla mít kapacitu 450 diváků.

Stavba první části nosné betonové konstrukce navazuje na předchozí práce, mezi které patřilo především betonování základů.

V dalších částech areálu došlo k rozsáhlým terénním úpravám. Na budoucím tréninkovém hřišti pokračuje vrtání základových pilot pro opěrné stěny.

Celá realizace, která začala v červenci demoličními pracemi, by měla být hotova na podzim příštího roku.

Náklady ve výši 260 milionů korun jsou rozděleny mezi město Ostrava a Moravskoslezský kraj.

Z městského rozpočtu půjde na přestavbu stadionu Bazaly v mládežnické tréninkové centrum 190 milionů korun. Kraj přispěje částkou 70 milionů korun s tím, že polovinu se rozhodl uvolnit ještě letos právě na výstavbu hlavní tribuny.

Fotogalerie

Foto dne