Nejnovější zprávy: Nemocnice ve Frýdku-Místku uvedla do provozu magnetickou rezonanci Kamion plný cihel zablokoval dálnici u Bravantic

Byznys

Novojičínská Laboratoř Agel získala techniku, která umožní konzultace na dálku

Laboratoř klinické hematologie Laboratoří AGEL získala špičkovou hematologickou linku s označením XN 3000. Celý systém je unikátní svým softwarem, který umožňuje konzultovat všechny hematologické nálezy online na dálku.

Kromě moderní hematologické linky byly další čtyři nejmodernější hematologické analyzátory řady SYSMEX XN nainstalovány v odloučených laboratořích komplexu.

„Celý systém je plně automatizovaný a unikátní v tom, že využívá jedinečný software umožňující takzvanou. tele-hematologii, kdy lze díky propojení odloučených a centrální laboratoře konzultovat všechny hematologické nálezy v digitální podobě a online na dálku,“ vysvětlila Michaela Kneiflová, vedoucí oddělení hematologie.

Součástí moderní sestavy je také digitální a skenovací mikroskop DI-60, který je schopen automaticky předběžně klasifikovat jednotlivé buňky periferní krve a dále nátěrový a barvící automat SP -10.

„Velkou předností systému je schopnost zachytit patologické nálezy z velmi malého objemu odebrané krve. Automatizace a možnost monitoringu vzorku také přispívá k celkovému snížení falešně pozitivních výsledků,“ doplnila další výhody nového vybavení Kneiflová.

Nové hematologické analyzátory umožňují díky moderním technologickým postupům vyšetřovat navíc kromě rutinních, také další nadstavbové klinické parametry. Ty lékařům dovolují například rychleji a s předstihem odhalit deficit železa a změny stavu železa při anémii z jeho nedostatku.

Kvalitní vybavení umožňuje také lékařům rozlišit bakteriální a virové infekce již v prvotních fázích nákazy, či sepse u dospělých i novorozenců, což je velmi důležité zejména u pacientů hospitalizovaných na jednotkách intenzivní péče.

„Tato nová moderní technologie jistě brzy přinese pozitivní ohlasy především ze strany lékařů a pomůže při léčbě a diagnostice nejen hematologických onemocnění,“ uzavírá ředitelka Laboratoří AGEL Lenka Kulíšková.

Společnost Laboratoře AGEL vznikla sloučením a přestěhováním laboratorních pracovišť společnosti P&R LAB do budovy Polikliniky AGEL v Novém Jičíně.

Laboratoře vykonávají hlavně diagnostickou činnost v širokém spektru odborností laboratorní medicíny, a to především se zaměřením na onkologická onemocnění v oblasti klinické biochemie, imunologie, alergologie, klinické hematologie, klinické mikrobiologie, lékařské genetiky a patologie.

Kromě sídla v Novém Jičíně má společnost také satelitní laboratoře ve Šternberku, Bílovci a v Kopřivnici.

Foto dne