Nejnovější zprávy: Nemocnice ve Frýdku-Místku uvedla do provozu magnetickou rezonanci Kamion plný cihel zablokoval dálnici u Bravantic

Společnost

Novojičínská policie chytila dva Fantomasy. Mají 14 a 16 let

Byl jsem zde přijdu zas sfetovaní fantomas - tímto a dalšími nápisy poškodili dva mladíci ve věku 16 a 14 let vjezdové brány na zahrady domu v ulici Novosady v Novém Jičíně.

„Dvěma majitelům způsobili škody za 8 tisíc korun. K samotnému poškození mělo dojít kolem 17. května, v úterý 24. května již policisté věděli, kdo vrata poškodil,“ uvedl novojičínský policejní mluvčí Petr Gřes.

Oba dva mladíci se svým jednáním dopustili protiprávního jednání přečinu poškození cizí věci. U mladšího z pachatelů bude věc odložena, u staršího bude jeho jednání posuzováno podle zákona o mladistvých.

„Každoročně dochází k poškození budov či veřejného prostoru sprejery, kteří svým jednáním způsobují poškozeným nemalé škody, řádově až v desítkách tisíců korun. K jejich odhalení a následnému potrestání napomáhají také dohlížecí kamerové systémy a informace od veřejnosti. Zjištěným pachatelům tohoto jednání pak hrozí uložený trest a také náhrada způsobených škod,“ dodal Gřes.

Foto dne