Nejnovější zprávy: Těžký čtvrtek na silnicích kraje. Záchranáři ošetřili 17 lidí! ​Prodloužená Mostní ulice konečně zklidní život v Hrabové

Společnost

Novými tramvajemi Stadler se Ostravané poprvé svezou v pondělí 13. srpna

Dopravní podnik Ostrava (DPO) dnes oznámil, že již v pondělí 13. srpna poprvé nasadí na běžných linkách novou tramvaj Stadler nOVA. Tramvaj vyjede ze smyčky v Martinově v pondělí ráno v čase 7:08.

Nová ostravská tramvaj Stadler nOVA (Foto: dpo.cz)

Nová tramvaj Stadler nOVA jezdí v ostravských ulicích od 8. června. V rámci testovacího provozu to však bylo bez cestujících.

Teď, po více než dvou měsících, může poprvé svézt první pasažéry. Od pondělí 13. srpna ji bude DPO pravidelně nasazovat na tramvajové lince č. 4 z Martinova do Kunčic.

"Věřím, že naši cestující novou tramvaj přivítají a plně si užijí komfort, který nabízí. Je to další krok k významné obnově vozového parku Dopravního podniku, který jsme již dříve avizovali," uvedl v tiskové zprávě generální ředitel DPO Daniel Morys.

Ostrava by se měla do roku 2022 dočkat modernizované flotily v tyrkysových barvách. Dopravní podnik hodlá do masivní obnovy vozového parku, tedy i trolejbusů a autobusů, investovat zhruba 4,7 miliardy korun.

Foto dne