Nejnovější zprávy: Hotel a restaurace Padre končí. Bude zde korejské bistro Unikátní výstava mapuje počátky cyklistiky v Ostravě

Byznys

Obchodní řetězec Lidl staví v Karviné prodejnu nové generace

​V tomto týdnu byla zahájena výstavba nové prodejny obchodního řetězce Lidl v Karviné. Stát bude v ulici Sportovní a otevření je naplánováno na druhé pololetí letošního roku.

Vizualizace nové prodejny společnosti Lidl (Foto: Lidl)

"Výstavbou nové prodejny reagujeme na četná přání našich zákazníků nejen v Karviné, ale i v jejím okolí. Novým konceptem chceme dostát jejich nárokům, které se za poslední roky výrazně změnily. Přineseme jim komfortnější nakupování od začátku až do konce," uvedla tisková mluvčí společnosti Lidl Zuzana Holá.

Nová prodejna zaujme moderním architektonickým pojetím, vzdušným a velkoryse pojatým vnitřním prostorem s dostatkem denního světla, které zajistí prosklená část fasády. K příjemnějšímu nakupování přispějí širší uličky, pokladny s velkou odkládací plochou nebo dřevěné prvky sjednocené v dekoru světlého dubu či použité barvy.

Součástí nové prodejny bude pekárna, v nabídce pak budou převažovat čerstvé potraviny. Prodejna bude jednopatrová, přičemž při stavbě bude rovněž myšleno na zaměstnance, kteří se mohou těšit na moderní zázemí.

"Zaměstnanci jsou pro nás neméně důležití. Tento stavební koncept jim přinese kromě optimalizovaného uspořádání skladových ploch i velkorysé zázemí s odpočinkovými prostory," doplnila mluvčí obchodního řetězce.

U nové prodejny vznikne prostorné parkoviště s místy o šířce 2,70 m, což je o 20 cm více než standardní parkovací stání. Vyčleněna budou i parkovací místa pro rodiny s dětmi. Pro ně budou k dispozici i speciální vozíky pro upevnění autosedačky či dětské nákupní vozíky.

Důležitým aspektem nové budovy je také ekologická šetrnost, lepší tepelně-izolační vlastnosti, efektivní systém podlahového vytápění a chlazení, použití ekologických chladicích technologií či úsporné LED osvětlení.

Termín otevření nové prodejny je naplánován na druhé pololetí letošního roku. Celkově půjde o druhou prodejnu Lidl v Karviné. Stávající prodejna je otevřena na třídě 17. listopadu.

Společnost Lidl působí v Česku od června 2003, kdy otevřela prvních 50 prodejen. V současnosti provozuje 237 prodejen, které zásobují logistická centra v Brandýse nad Labem, Cerhovicích, Měříně a Olomouci.

Lidl patří také k významným zaměstnavatelům, ve společnosti pracuje 9 tisíc zaměstnanců v oblasti prodeje, nákupu, administrativy a centrálních služeb.

Foto dne