Nejnovější zprávy: Z městských jatek v Ostravě bude galerie. Přestavba by mohla začít letos Fotbalová nostalgie: Baníkovci děkovali prvním mistrům z roku 1976

Společnost

​Obyvatelé Ostravy-Jihu navrhli 35 projektů na zlepšení života ve svém okolí

Na jejich nápady v rámci 3. ročníku participativního rozpočtu vyčlenila radnice sedm milionů korun.

Ilustrační foto: Archiv

Přibližně polovina návrhů se týká výstavby nebo rekonstrukce dětských a sportovních hřišť. Nechybí však ani zajímavé projekty historického rázu.

„Děkuji všem, kteří si dali práci své nápady pro lepší život na Jihu přihlásit a připravit projekt. Mezi návrhy na hřiště, estetizaci veřejného prostranství či parkoviště mne mile překvapily návrhy typu navrácení zvoničky na zábřežský hřbitov, obnova historického kříže či umístění dřevěného sousoší u základní školy," uvedla místostarostka Hana Tichánková.

"Jsem zvědavá, které z proveditelných projektů získají v říjnovém hlasování největší podporu a stanou se tak součástí našeho městského obvodu“, dodala místostarostka.

Všech třicet pět podaných návrhů nyní prochází technickou analýzou, která bude hodnotit jejich proveditelnost. Projekty postupující do hlasování budou zveřejněny v září tohoto roku.

Všechny informace naleznou zájemci na www.spolecnetvorimejih.cz, aktuální dění lze sledovat na facebook.com/spolecnetvorimejih.

Foto dne