Nejnovější zprávy: Ohlédnutí za plnoletými Colours: Hvězdami byli i patrioti jako Buty, Kryštof nebo Mirai ​10 tipů, aneb co si nenechat ujít v létě ve Velkých Karlovicích

Společnost

​Obyvatelé Ostravy-Jihu navrhli 35 projektů na zlepšení života ve svém okolí

Na jejich nápady v rámci 3. ročníku participativního rozpočtu vyčlenila radnice sedm milionů korun.

Ilustrační foto: Archiv

Přibližně polovina návrhů se týká výstavby nebo rekonstrukce dětských a sportovních hřišť. Nechybí však ani zajímavé projekty historického rázu.

„Děkuji všem, kteří si dali práci své nápady pro lepší život na Jihu přihlásit a připravit projekt. Mezi návrhy na hřiště, estetizaci veřejného prostranství či parkoviště mne mile překvapily návrhy typu navrácení zvoničky na zábřežský hřbitov, obnova historického kříže či umístění dřevěného sousoší u základní školy," uvedla místostarostka Hana Tichánková.

"Jsem zvědavá, které z proveditelných projektů získají v říjnovém hlasování největší podporu a stanou se tak součástí našeho městského obvodu“, dodala místostarostka.

Všech třicet pět podaných návrhů nyní prochází technickou analýzou, která bude hodnotit jejich proveditelnost. Projekty postupující do hlasování budou zveřejněny v září tohoto roku.

Všechny informace naleznou zájemci na www.spolecnetvorimejih.cz, aktuální dění lze sledovat na facebook.com/spolecnetvorimejih.

Foto dne