Nejnovější zprávy: Nemocnice ve Frýdku-Místku uvedla do provozu magnetickou rezonanci Kamion plný cihel zablokoval dálnici u Bravantic

Sport

Olympijský park v Ostravě přilákal více než sto tisíc návštěvníků

Sedmnáct dnů, třicet sportů a víc než 100 000 návštěvníků - to je bilance Olympijského festivalu 2018 v Ostravě.

Olympijský park v Ostravě přilákal více než 100 tisíc lidí
Autor: archiv ČOV

Po úspěšné letní edici projektu Českého olympijského výboru při příležitosti olympijských her v Riu de Janeiro 2016 hlásí organizátoři úspěch i ze zimním vydáním.

“Zimní edice Olympijského festivalu je jednou z nejpovedenějších akcí, které jsme měli možnost v posledních letech ‘pod pěti kruhy’ pořádat. Návštěvníci Olympijského festivalu opět ukázali, že Česko není zemí, která se dokáže semknout u sportovních úspěchů svých hrdinů pouze před televizní obrazovkou, nebo v hospodách, ale především při aktivním sportu,” řekla manažerka projektu Naďa Černá.

V Ostravě se od otevření Olympijského festivalu 9.února proměnil areál kolem OSTRAVAR ARÉNY v multifunkční sportoviště, které nabídlo možnost vyzkoušet si třicet sportů – olympijských i neolympijských, zimních i těch letních.

Součástí festivalu byla Korejská vesnička na Masarykově náměstí jako místo, kde se návštěvníci především setkávali s korejskou kulturou.

A sportovní program zasáhl také do čtyř lyžařských středisek Moravskoslezského kraje: Bílé, Mostů u Jablunkova, Kopřivné pod Pradědem a Karlova pod Pradědem. Tamní návštěvníci ocenili skvěle upravené tratě a sportovní disciplíny, které si hned tak vyzkoušet nemohou.

Totéž ovšem platilo i o areálu v okolí OSTRAVAR ARÉNY. Možnost zastřílet si na biatlonové střelnici laserovou zbraní, zahrát si curling, nasednout do čtyřbobu nebo spustit se ze skokanského můstku, to byla zejména pro děti obrovská novinka.

Není tedy divu, že sportoviště byla od ranních hodin v obležení žáků základních škol, v odpoledních hodinách pak široké veřejnosti. A na nejoblíbenější sporty se stály fronty.

Pro soutěživé sportovce bylo každý den připraveno několik soutěží: závody v biatlonu, pumptracku, startu na saních i snowboardcrossu. Základem sportování na Olympijském festivalu byla Hrací karta s Českou spořitelnou.

Po splnění úkolů na jednotlivých stanovištích mohli návštěvníci získat unikátní ceny – kromě medailí, diplomů i limitovaný počet exkluzivních “bonusů”: maskota her bílého tygříka Soohoranga.

Olympijský festival byl samozřejmě také místem setkání s významnými osobnostmi a bývalými sportovci. Slavnostního otevření se účastnili primátor statutárního města Ostrava Tomáš Macura, hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, místopředseda Českého olympijského výboru Libor Varhaník a také jeden z ambasadorů Olympijského festivalu, zlatý hokejový reprezentant z Nagana 1998 David Moravec.

Korejskou vesničku slavnostně otevřel, mimo jiných, premiér vlády České republiky v demisi Andrej Babiš či ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga. V průběhu olympijských her přiletěl z Pchjongčchangu pozdravit fanoušky předseda ČOV Jiří Kejval.

Foto dne