Nejnovější zprávy: VIDEO: 300 tisíc obyvatel je málo. Ostrava potřebuje růst, tvrdí Jan Světlík Kontejnerový terminál v Mošnově spojí Ostravu s přístavem v Antverpách

Byznys

Ostrava nakoupí nové tramvaje. Tihle obři uvezou 200 cestujících!

​Představenstvo Dopravního podniku Ostrava (DPO) a následně i jeho dozorčí rada jednomyslně schválili nákup 40 nových tramvají pro 200 osob za 1,9 miliardy korun od společnosti Škoda Transportation.

Vizualizace: DPO

Tramvaje nejnovější generace ForCity Smart se v ostrém provozu objeví na linkách DPO na podzim roku 2020. Ostrava bude prvním městem v České republice i střední Evropě, kde budou tyto tramvaje jezdit.

„Vnímám toto rozhodnutí jako další ze zásadních kroků k naplnění naší strategické vize stát se nejmodernějším dopravním podnikem v České republice. Připočteme-li k novým tramvajím ze Škodovky ty, které zavádíme do provozu teď od společnosti Stadler, budeme mít v Ostravě kolem roku 2021 pravděpodobně vůbec nejmladší tramvajový vozový park v zemi,“ říká generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

Škoda Transportation zvítězila ve výběrovém řízení, které od září 2017 administruje pro DPO právní kancelář MT Legal. Plzeňský výrobce nabídl nejnižší cenu a zároveň splnil všechny zadávací podmínky.

Kapacita nových tramvajových souprav bude 200 cestujících, všechny tramvaje budou klimatizované a nízkopodlažní.

„Vozidla budou samozřejmě vybavena wi-fi, porty USB, antivandalskými foliemi a vnějšími i vnitřními kamerovými systémy. Přesně v duchu našeho přístupu k cestujícím, tedy nabízet jim při cestách MHD maximální komfort, bezpečnost a nejmodernější technologie,“ doplňuje Daniel Morys.

Foto dne