Nejnovější zprávy: Ve Vítkovicích budou slavit fotbalisté i Alexandrovci. Top 10 akcí tohoto týdne! Chcete posílit svou kreativitu? Přijďte na nAKAfe!

Společnost

Ostravskou redakci zpravodajství České televize povede Radek Wiglasz

Česká televize dnes v tiskové zprávě oznámila, že její ostravské Televizní studio bude mít nového vedoucího redakce zpravodajství. Od 1. ledna 2019 se jím stane dosavadní redaktor a editor Radek Wiglasz.

Redaktor ČT Radek Wiglasz nově povede redakci zpravodajství (Foto: Česká televize)

"Věřím, že ve chvíli, kdy se vedení ostravské zpravodajské redakce ujme nový šéf, dostane práce další pozitivní pracovní impuls. Regionální studio má silné zastoupení v celostátních zpravodajských relacích i na ČT24, a Události v regionech jsou velmi oblíbené," uvedl ředitel ostravského studia Tomáš Šiřina.

Jak dále poznamenal, od nového vedení si slibuje i rozvoj v oblasti informací šířených po sociálních sítích.

"V televizním studiu Ostrava vznikne také nová pozice zástupce vedoucího redakce zpravodajství, které se ujme jeden z nejzkušenějších redaktorů a editorů Martin Musial," doplnil Šiřina.

Sám Radek Wiglasz si jako hlavní cíl stanovil nadále kvalitní aktuální a vlastní zpravodajství ze všech koutů Moravskoslezského a Olomouckého kraje. A to nejen v rámci Událostí v regionech, ale i na ČT24 a v Událostech.

"Myslím si, že kvalitní redakční zázemí a zkušení redaktoři, kameramani a další lidé jsou zárukou, že se nám to bude dařit i nadále. A diváci si naše pořady a zpravodajství rádi najdou na svých obrazovkách. A nejen tam, protože tak, jak se vyvíjí moderní technologie, musí krok držet i moderní zpravodajství," vysvětlil Wiglazs.

V redakci zpravodajství Televizního studia Ostrava působí od roku 2009. Nejprve byl externím spolupracovníkem a posléze redaktorem, který se věnuje především politice. Od května 2017 je jedním z editorů Událostí v regionech.

Na pozici vedoucího zpravodajství nahradí Gabrielu Lefendu, která po šesti letech z ostravského studia odchází.

Foto dne