Nejnovější zprávy: ​Rekord pokořen! Návštěvníci Beskydských rekordů vystoupali přes 10 tisíc metrů! Centrem Ostravy prošel první průvod hrdosti gayů a leseb

Kultura

Pěvkyně Janečková miluje bramborový salát a nesnáší vánoční úklid

Operní pěvkyně Patricia Janečková miluje bramborový salát, ale nesnáší vánoční úklid. Dárky pod stromeček pro nejbližší vybírá dlouho dopředu.

Foto: oficiální facebookový profil Patricie Janečkové

S ohledem na předvánoční shon je ale pořizuji na poslední chvíli, svěřila se dvacetiletá zpěvačka. Vánoční svátky tráví s rodinou, na tradice a zvyky si ale moc nepotrpí.

"Vánoce prožívám vždy s nejbližší rodinou. Říká se sice svátky pohody a míru, ale jako všude jinde i u nás vládne předvánoční shon," řekla umělkyně. Nejhorší podle ní je vánoční úklid, který ale vždy vykompenzuje Štědrý večer. "Krásný večer plný radosti a lásky," doplnila.

Přiznala, že s rodinou nikdy příliš nelpěli na dodržování vánočních tradic. "Žádná šupina pod talířem, ani rozkrajování jablíčka, žádné lití olova ani skořápkové lodičky. Zkrátka jen koledy, perníčky a bramborový salát, pro který bych i duši vypustila," svěřila se.

Nápady na vánoční dárky sbírá postupně během celého roku. "Ale před Vánoci je všude takový shon, že je bohužel pořizuji opravdu až na poslední chvíli," řekla.

Svěřila se také, že raději dárky předává, než dostává. "Dárky, které dostávám, mě vždy velmi potěší a zahřejí u srdce, ale raději obdarovávám, protože mě víc těší radost toho druhého," řekla.

S úsměvem dnes vzpomíná na své dětství, když vyráběla dárky pro celou rodinu. "A nejen na Vánoce, ale i k narozeninám a k dalším příležitostem. Byly to různé obrázky a papírové skládačky. Bohužel, teď už na to nemám čas," dodala.

Dvacetiletá Janečková má za sebou už řadu úspěchů. Stala se absolutní vítězkou soutěže Talentmania. Ve spolupráci s hudebním skladatelem, dirigentem a producentem Oskarom Rózsom vydala své debutové album.

V současnosti vystupuje a zároveň navštěvuje soukromé hodiny zpěvu u české operní zpěvačky Evy Dřízgové-Jirušové. V roce 2014 vyhrála také Mezinárodní pěveckou soutěž liturgické hudby Concorso di musica sacra v Římě.

Foto dne