Nejnovější zprávy: Hotel a restaurace Padre končí. Bude zde korejské bistro Unikátní výstava mapuje počátky cyklistiky v Ostravě

Společnost

​Po stopách přízraku Andersena se v Knihcentru vydá 80 dětí

Dům knihy KNIHCENTRUM.cz se letos opět zapojí do celostátního projektu na podporu dětského čtenářství Noc s Andersenem.

Foto z minulého ročníku akce. Foto: Knihcentrum.cz

V budově bývalého obchodního domu Brouk a Babka tak bude v pátek 29. března nocovat 80 dětí ve věku 6-12 let. Letos si v rámci her a soutěží připomenou známé i neznámé pohádky Hanse Christiana Andersena.

Na programu pro děti spolupracuje tým zaměstnanců Domu knihy s ostravským loutkovým divadlem Loutkový svět. Děti se letos tedy podruhé setkají se Strašfuňákem a Funilkou.

Při výpravě Po stopách přízraku H. Ch. Andersena si užijí společně spoustu zábavy a osvojí si také nové dovednosti a znalosti.

„O akci Noc s Andersenem je každý rok ze strany dětí a rodičů obrovský zájem. Kapacitu máme zpravidla velmi rychle naplněnou a často se jedná už pro nás o známá jména. Jsme velmi rádi, že se k nám děti na tuto akci vrací. Je to pro nás signál, že je to opravdu baví a my odvádíme dobrou práci, která má smysl,“ říká manažerka projektu v Domě knihy Zuzana Michálková.

Akce začíná v Domě knihy 29. března v 19 hodin a končí 30. března v 8 hodin ráno. Po celou dobu je pro děti zajištěno veškeré potřebné občerstvení (večeře, noční svačinka, snídaně, pitný režim).

"Pro každého malého čtenáře máme také připravenou výslužku ve formě drobných dárečků, knihy z tvůrčí edice TOPP věnované nakladatelstvím Bookmedia, pohádkovou knížku z nakladatelství Mladá fronta. Společnost Audiotéka.cz, která je partnerem celostátního projektu, pro tuto příležitost připravila zdarma audioknihu s pohádkami H. CH. Andersena O Malence, Princezna na hrášku a Ošklivé káčátko," uvedli organizátoři akce.

„Přípravy na Noc s Andersenem startují většinou už v prosinci, takže trvají zhruba čtvrt roku. Na samotném průběhu večera se pak podílí kolem 20 zaměstnanců. Je to opravdu jediná noc, kdy v práci i spíme. S kolegy se však na tuto akci každý rok těšíme,“ dodává s úsměvem event manažerka Knihcentra Hana Šromová.

Noc s Andersenem zaštiťuje v České republice Klub dětských knihoven SKIP ČR. K akci se tradičně připojují kromě veřejných knihoven i knihovny školní, základní a střední školy, družiny, dětské domovy, domy dětí, nemocnice, zoo, junáci a samozřejmě Dům knihy Knihcentrum. Jde již o 19. ročník.

Foto dne