Nejnovější zprávy: Z městských jatek v Ostravě bude galerie. Přestavba by mohla začít letos Fotbalová nostalgie: Baníkovci děkovali prvním mistrům z roku 1976

Společnost

Policie zadržela muže, kteří přepadli ostrahu peněz

​Kriminalisté zadrželi trojici údajných pachatelů, kteří koncem dubna v Opavě přepadli pracovníky bezpečnostní agentury při odnášení tržby z jednoho ze supermarketů.

Jeden z přepadených přitom loupež sám pomáhal naplánovat. Mužů ve věku od 21 do 38 let, kteří pocházeli z Opavska a Novojičínska, hrozí až desetileté vězení, potvrdí-li se jejich vina.

Novinářům to dnes řekl vedoucí prvního oddělení obecné kriminality územního odboru Opava Adam Suchánek.

Kromě stávajícího zaměstnance bezpečnostní agentury byl mezi zadrženými i jeden z bývalých pracovníků.

"Vzájemně se domluvili. Současný zaměstnanec vytipoval čas a místo, kde k přepadení dojde. Druhý z pachatelů poté, co vyšli pracovníci bezpečnostní agentury s tržbou z obchodu ven, jim nastříkal do očí slzný plyn," uvedl Suchánek.

Následně jim sebral sáček s hotovostí ve výši 193.000 korun a opodál nasedl do nastartovaného vozidla, které řídil třetí z pachatelů.

Policisté provedli několik domovních prohlídek a podařilo se jim najít část odcizených peněz i věci, které pachatelé použili při loupeži. Jednalo se o kuklu či slzný plyn. Policisté našli i vozidlo, kterým pachatelé z místa odjeli.

Jeden ze zadržených byl v minulosti již čtyřikrát soudně trestaný za různou trestnou činnost. Policisté podali návrh na vzetí do vazby u všech tří obviněných. Stíhán vazebně je nakonec jen jeden. O kterého z mužů se jedná, policie nesdělila.

"Peníze si muži rozdělili stejným dílem. Užili je na nákup běžných věcí - mobilních telefonů, zařízení domácnosti. Jeden z těch pachatelů užil část k zaplacení zálohy na dovolenou," řekl Suchánek.

Podle něj se všichni pachatelé k trestné činnosti víceméně doznali, i když nějaké rozpory v jejich výpovědích jsou.

Foto dne