09/02/2023 Petr Sobol

Poruba se v páteční dohrávce představí doma, přijede Přerov

Hokejisté prvoligové Poruby v sobotu sehráli divoký zápas v Sokolově, ze kterého nakonec dokázali získat dva body. V pátek se Ostravané představí v dohrávce před svými fanoušky.

Poruba nevstoupila do posledního utkání v Sokolově dobře a po první třetině prohrávala 2:4. „Chtěli jsme odčinit nevydařené domácí utkání proti Litoměřicím, dva dny jsme se na to připravovali. Začátek utkání jsme ale nezachytili a dopustili jsme se řady chyb,“ řekl za ostravský trenérský tým Karel Suchánek.

Hosté však se Sokolovem drželi krok a v závěrečné třetině vyrovnali zásluhou Lednického na 6:6. O osudu utkání rozhodly až nájezdy – ten klíčový proměnil hostující Pšurný, který Porubě vystřelil bonusový bod. „Nepovedlo se to za tři body, ale vzhledem k vývoji utkání jsme rádi i za dva,“ dodal Suchánek.

Ostravský tým je aktuálně třetí, sedm bodů za vedoucí Třebíčí. V pátek Poruba vyzve šestý Přerov, se kterým se utkala už před pár dny, kdy na jeho ledě vyhrála 3:2 po nájezdech.

Přerov následně zvítězil v Kolíně, v sobotu ale doma nestačil na Frýdek-Místek, se kterým prohrál 1:3. „Hráči ze sebe dostali všechno, co mohli, byl to souboj s jejich brankářem. Bohužel, štěstíčko nebylo na naší straně,“ řekl po utkání přerovský kouč Robert Svoboda.

Páteční utkání se hraje v 17:30.