Nejnovější zprávy: Hotel a restaurace Padre končí. Bude zde korejské bistro Unikátní výstava mapuje počátky cyklistiky v Ostravě

Společnost

Postrach ostravských tramvají dopaden. Strhával řetízky a kradl mobily

Ostravský policejní komisař zahájil trestní stíhání 24letého muže pro trestný čin krádež a hrozí mu tak trest odnětí svobody až na tři léta.

„Obviněný byl přitom v červenci odsouzen pro krádež k trestu obecně prospěšných prací, které dosud nevykonal,“ uvedla policejní mluvčí Gabriela Hlčáková.

Aktuálně je znovu podezřelý z celkem tří skutků (spáchaných 31. 7.2017, 21. 9. 2017, 22. 9. 2017) v Ostravě. Místy činů byla vždy tramvaj, dvakrát na ulici 28. října, jednou Nádražní.

Muž měl vyčkat na otevření dveří či chvíli před signalizací, avizující uzavření dveří. Jednou měl strhnout poškozené řetízek, dvakrát měl nic netušícím obětem vytrhnout z ruky mobilní telefony.

„S věcmi, kterých se měl zmocnit, se muž vždy dal na útěk. V jednom případě byl dostižen a zadržen,“ uvedla policejní mluvčí.

Škoda na majetku byla předběžně specifikována ve výši asi 8 500 korun. Policejní komisař učinil podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Soud muže do vazby vzal.

Foto dne