Nejnovější zprávy: ​Opět je zde Závišický pedál - cyklovýlet pro rodiče s dětmi i náročné bikery! Slezan osmička není kulturní památkou. Budovu čeká nové využití

Společnost

Požár vyhnal z ostravského Alberta desítky lidí a zamořil prodejnu kouřem

​Dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly v pondělí dopoledne v supermarketu Albert v Ostravě-Dubině, kde začalo hořet v elektrické rozvodné skříni.

Foto: Tomás Lach

Nikdo z několika desítek evakuovaných nakupujících ani zaměstnanců nebyl zraněn, zato se v celém objektu rozšířil štiplavý dým, který hasiči mj. odvětrávali velkým mobilním ventilátorem.

Stanovení příčiny vzniku požáru i celkové škody, která může jít do milionů korun (kouřem poškozené zboží), bude podle našeho odhadu záležitostí nejméně několika dní.

Operační středisko hasičů bylo o požáru v supermarketu informováno v pondělí krátce po osmé hodině ranní.

Do Horní ulice vyjely dvě ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje – ze stanic Zábřeh a Jih, celkem se sedmi vozidly, včetně automobilového žebříku AZ 30 Camiva a výkonného mobilního ventilátoru Rosenbauer, určeného například pro odvětrávání dálničních tunelů.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za půl hodiny, hlavně pomocí desítky práškových přenosných hasicích přístrojů, na zbytek požáru použili vodu. Uhašeno bylo za dalších 45 minut.

Do útrob objektu hasiči namířili na několik desítek minut velký ventilátor, který se postaral o odvětrání většiny nebezpečného kouře, unikal mj. otvory ve střeše supermarketu (světlíky).

Na menší vstupy hasiči použili tradiční přetlakové ventilátory. I tak bude muset být objekt odvětráván přirozeným způsobem ještě nejméně několik hodin.

Foto dne