Nejnovější zprávy: ​ SmVaK Ostrava a Trianon spojily síly při zaměstnávání zdravotně postižených Přestavba Bazalů finišuje. Podívejte se, jak to tam vypadá

Společnost

Přes sto zaměstnavatelů nabídne v Ostravě práci studentům i absolventům

Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO) chystá na úterý největší veletrh pracovních příležitostí v Moravskoslezském kraji Kariéra Plus.

Studentům a absolventům vysokých škol se na desátém ročníku akce představí v aule univerzity více než sto zaměstnavatelů nejen z České republiky, ale i ze zahraničí, řekla mluvčí školy Petra Halíková.

Připomněla, že veletrh se každoročně těší velkému zájmu studentů. Jeho prostřednictvím mohou najít nejen práci, ale například i brigádu nebo stáž. Roste ale i zájem vystavovatelů.

„Kvůli zájmu firem bylo letos nutné rozšířit výstavní prostory veletrhu, rozhodli jsme se proto další firmy umístit do koridoru směrem k nové knihovně a do přilehlé budovy D,“ uvedl prorektor Jaromír Gottvald.

Součástí veletrhu je doprovodný program. Zájemci si budou moci vyzkoušet pohovor na nanečisto, a to i v anglickém jazyce, nebo se dozvědět, jak napsat kvalitní životopis. Pořadatelé očekávají, že by na veletrh mohlo zavítat na 5000 návštěvníků. Novinkou letošní akce bude zábavní zóna.

„Studenti a absolventi mají možnost navštívit na veletrhu prezentace jednotlivých firem a nahlédnout tak pod pokličku jejich fungování, mohou získat práci, stáže, brigády nebo i témata pro své bakalářské a diplomové práce. A hlavně mluvit přímo s lidmi nejen z personálních oddělení, ale i přímo s jejich zaměstnanci na podobných pozicích,“ uvedla Halíková.

VŠB-TUO poskytuje bakalářské, magisterské i doktorské studium na sedmi fakultách. Univerzita uskutečňuje nebo se podílí na projektech v oblasti výzkumu a vývoje a spolupracuje s domácími i zahraničními univerzitami i se soukromým sektorem. Bližší informace lze najít na www.vsb.cz.

Foto dne