Nejnovější zprávy: Těžký čtvrtek na silnicích kraje. Záchranáři ošetřili 17 lidí! ​Prodloužená Mostní ulice konečně zklidní život v Hrabové

Společnost

Při nehodě autobusu byli zraněni řidič a dva cestující

​Tři jednotky profesionálních hasičů zasahovaly celé úterní dopoledne u nehody meziměstského autobusu značky Iveco Crossway, který skončil v příkopu a stromu na silnici mezi obcemi Píšť a Chuchelná (okres Opava).

Foto: HZS MSK

Hasiči museli přes pravé boční okno, které prořezali, vyprostit celkem šest osob. Zranění utrpěl řidič a další tři dospělé osoby.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v úterý před půl osmou ranní. Do Píště vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje.

"Protože dveře autobusu nešly otevřít, hasiči prořezali jedno z pravých bočních oken, ostrou spodní hranu podložili dekou a vysvobodili ze zajetí autobusu všech šest osob. Dvě z nich čekaly na ošetření v hasičské cisterně, další v sanitce," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Podle odhadu zasahujících hasičů je zranění neohrožovala na životech. Nezaznamenali ani žádný únik provozních kapalin z vozidla.

Hasiči ještě odstranili pomocí motorové pily zlomený strom v příkopu, který by mohl překážet silničnímu provozu. Silnice mezi Píští a Chuchelnou byla po dobu hasičského zásahu (trvajícího více než 4 hodiny) zcela uzavřena.

Foto dne