Nejnovější zprávy: Ve Vítkovicích budou slavit fotbalisté i Alexandrovci. Top 10 akcí tohoto týdne! Chcete posílit svou kreativitu? Přijďte na nAKAfe!

Společnost

Při vážné nehodě v "myší díře" v Ostravě byli zraněni čtyři lidé

​Dvě jednotky profesionálních hasičů a čtyři vozidla záchranářů zasahovaly ve středu 16. května večer v Ostravě u podjezdu pod železničním mostem v Mariánskohorské ulici u nehody dvou osobních automobilů značek Saab a Škoda Octavia.

Foto: Tomáš Lach

Nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby, vážnější byl stav ženy, která utrpěla vícečetná poranění a jevila známky šokového stavu.

"Zasahující lékař musel zajistit její dýchací cesty, připojit k umělé plicní ventilaci a poté ji záchranáři přepravili na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Devatenáctiletý mladík zůstal po střetu zaklíněn v automobilu a vyprostit jej poté, co záchranáři podali léky tlumící bolest, museli hasiči. S poraněním hlavy a horní končetiny byl po ošetření transportován do ostravské městské nemocnice.

Třiašedesátiletá žena utrpěla zranění hrudníku a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péči ji tým záchranářů předal do péče rovněž v Městské nemocnici Ostrava.

Sedmadvacetiletý muž byl zraněn na horní končetině a hrudníku, zůstal při vědomí. Předán byl ve Fakultní nemocnici Ostrava.

Foto dne