Nejnovější zprávy: S mužem se v Jeseníkách utrhla sedačka lanovky Super začátek Vítkovic, pak famózní obrat Třince. Oceláři v derby vyhráli 4:3!

Sport

Prostě paráda! Turnaj Ostrava Beach Open patřil Češkám

Češky Markéta Sluková a Barbora Hermannová v neděli ovládly finále prestižního beachvolejbalového turnaje Ostrava Beach Open, který se konal v Dolních Vítkovicích. Kanadský pár Heather Bansleyová a Brandie Wilkersonová porazily 2:1 na sety.

Markéta Sluková a Barbora Hermannová slaví triumf na turnaji Ostrava Beach Open (Foto: Vladimír Pryček)

Na turnaji světové série tak dosáhly na největší úspěch v kariéře a dlouhým potleskem děkovaly divákům za podporu.

"My jsme s Kanaďankami třikrát prohrály a konečně jsme se zbavily černých chmur nebo obav ze vzájemných zápasů s nimi. A navíc v Ostravě. To je prostě paráda," rozdávala úsměvy na všechny strany ostravská rodačka Barbora Hermannová, která technickým úderem zakončila finálový zápas.

"Bylo to emotivní na hřišti a je to emotivní i teď. Bude chvíli trvat, než ten skvělý pocit vstřebáme," dodala Hermannová.

Opačné emoce naopak prožívali v mužské soutěži Ondřej Perušič a David Schweiner, kteří v rozhodujícím tie breaku zápasu o bronz neproměnili proti ruské dvojici Konstantin Semenov a Ilja Leshukov hned sedm mečbolů.

"Jsme hrozně naštvaní. Nejvíce nás mrzí ztráta na 15:13, kdy jsme měli míč na ruce. Měli jsme udělat tu jednu ztrátu a vyhráli bychom," komentoval dramatický závěr souboje David Schweiner.

Celkově si však fanoušci mohli závěrečný den čtyřdenního turnaje užít i navzdory rozmarům počasí.

Lidé na zaplněných tribunách nedělní závěrečný program turnaje Světové série FIVB sledovali už od dopoledních hodin, kdy české páry vstupovaly do semifinálových bojů.

Úspěšnější byly nakonec ženy, které zvládly oba vypjaté souboje. Více o jejich průběhu a atmosféře řekne velká fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Vladimíra Pryčka.

Fotogalerie

Foto dne