Nejnovější zprávy: Vlak v Ostravě srazil ženu, na místě zemřela Výročí: Před 80 lety skončil v Ostravě první okupační nacistický správce

Politika

​Průzkum potvrdil, která témata lidé v Mariánských Horách řeší nejvíce

Pracujete na tématech, která obyvatele vašeho obvodu trápí nejvíce – zhruba takový je výsledek průzkumu veřejného mínění, který si nechala mezi svými obyvateli udělat radnice Mariánské Hory a Hulváky.

Ilustrační foto: ostrava750.cz

„Těší nás to. Průzkum potvrdil, že hlavní problémy, které dlouhodobě řešíme, považují za závažné i obyvatelé obvodu,“ řekla starostka Mariánských Hor a Hulvák Liana Janáčková (NEZÁVISLÍ).

Průzkum v obvodu provedla renomovaná ostravská agentura Respond. „Přibývá radnic, které se nebojí svých obyvatel zeptat, co je trápí. Díky průzkumu mají komunální politici skvělé informace k tomu, na co se zaměřit, čím obyvatelé jejich obvodu doopravdy žijí a co je trápí,“ řekl ředitel agentury Respond Ondřej Gažík.

Průzkumu se zúčastnilo přes 600 mariánskohorských obyvatel. Byli osloveni napřímo a odpovídali lidé starší osmnácti let ze všech lokalit obvodu.

Mezi otázkami byly například dotazy na to, co obyvatelé obvodu považují ve svém okolí za pozitivní, co se jim naopak nelíbí, dostali na výběr řadu oblastí a vybírali z nich, kterými by se podle nich mělo vedení obvodu zabývat.

Dotázaní v průzkumu uvedli, že mezi největší problémy obvodu patří parkování, čistota, romská problematika a bezpečnost. „To jsou témata, která i my považujeme za velmi důležitá,“ dodala Liana Janáčková.

Výsledky průzkumu slova starostky potvrzují. Přes 62 procent obyvatel obvodu hodnotí práci vedení obvodu ve škále školního známkování jedničkou a dvojkou, dalších více než dvacet procent ji považuje za dobrou.

„Tak pozitivní mínění není úplně obvyklé, je vidět, že vedení obvodu dokáže hlasy svých obyvatel vyslyšet,“ říká Ondřej Gažík, který podobných průzkumů zpracoval již řadu.

Průzkum položil obyvatelům obvodu přes 25 otázek, jejich interpretaci a další podrobné výsledky bude mariánskohorská radnice postupně zveřejňovat.

Foto dne