Nejnovější zprávy: Hotel a restaurace Padre končí. Bude zde korejské bistro Unikátní výstava mapuje počátky cyklistiky v Ostravě

Byznys

Řada restaurací v Ostravě bude mít na Štědrý den otevřeno

Řada restaurací v Ostravě bude mít na Štědrý den otevřeno - některé celý den až do večera, jiné budou mít odpoledne pauzu a otevřou znovu večer. Některé podniky 24. prosince nabídnou svým hostům i speciální vánoční menu.

Václav Menšík, marketingový ředitel sítě barů a restaurací Šatlava uvedl, že rozhodnutí o štědrovečerní otvírací době je na provozovatelích jednotlivých provozoven.

„Například restaurace Šatlava v Ostravě-Hrabůvce má na Štědrý den otevřeno od 08:00 do 13:00 a poté od 19:00 do 03:00. Restaurace při řemeslném pivovaru Morava ve Frýdku-Místku má na Štědrý den zavřeno a hosty přivítá až na první svátek vánoční odpoledne,“ uvedl Menšík.

Štědrovečerní menu bude hostům tradičně nabízet restaurace La Brasserie ostravského hotelu Imperial, která bude mít 24. prosince otevřeno až do 21:00. Hotel na svých internetových stránkách uvádí, že menu v ceně 795 korun obsahuje sklenku sektu a výběr ze tří předkrmů a polévek a čtyř hlavních jídel a dezertů.

Jsou mezi nimi tradiční rybí nebo hrachová polévka či smažený kapr s bramborovým salátem, ale třeba také daňčí kýta se smetanovou omáčkou a tvarohovým knedlíkem plněným brusinkami.

O tom, že ostravská hospoda Dřysty v kisni bude mít na Štědrý den otevřeno, se usnesli sami štamgasti. „Uvaříme speciální vánoční polívku, rozdáme si vzájemně dárečky. Jsme taková sousedská hospoda,“ řekl majitel Michal Kubíček. Štědrovečerní otvírací doba v Dřystech bude od 10:00 do 15:00.

Foto dne