Nejnovější zprávy: Ve Vítkovicích budou slavit fotbalisté i Alexandrovci. Top 10 akcí tohoto týdne! Chcete posílit svou kreativitu? Přijďte na nAKAfe!

Byznys

Revírní bratrská pokladna mění název i logo

​Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna po 25 letech mění svoje logo. Postupně změní i vizuální vzhled, název, elektronickou komunikaci a marketingovou filozofii.

V logu dominují dva základní charakteristické prvky – zkrácený název zdravotní pojišťovny RBP a její číslo 213. Zeleno-černé provedení nahradily barvy bílá, černá a modrá.

Druhou plánovanou změnou je úprava původního názvu Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna, který se od 1. ledna 2019 oficiálně zkrátí na „RBP, zdravotní pojišťovna“. Dojde také ke změně názvu aplikace z „Moje RBP“ na „my213“.

Třetí změnu pak RBP plánuje na webu. Nově registrovaná doména má tvar www.rbp213.cz a rovněž i samotné webové stránky projdou obsahovou i vizuální změnou.

Novinek, které zdravotní pojišťovna pro svoje klienty připravuje, je ale mnohem více. Veřejnost s nimi bude postupně seznamována od počátku příštího roku.

Pobočka RBP také v Nové Karolině

RBP otevírá 1. prosince 2018 v ostravském obchodním centru Forum Nová Karolina svoji novou pobočku. Jednatelství v novém designu bude umístěno v I. patře OC. Klientům bude k dispozici sedm dní v týdnu v prodloužených provozních hodinách.

Od pondělí do pátku mezi 9:00 a 20:00, během víkendu od 10:00 do 19:00 (mimo půlhodinovou přestávku na oběd od 13:30 do 14:00).

„RBP je historicky první zdravotní pojišťovnou, která zde bude nabízet svoje služby. Otevřením nové pobočky chceme našim stávajícím a věřím, že výhledově i novým pojištěncům umožnit plynulé a průběžné vyřizování jejich požadavků a zákonem stanovených povinností během celého týdne včetně víkendů,“ řekl výkonný ředitel pojišťovny Antonín Klimša.

Nedílnou součástí nového jednatelství bude zdravotní koutek s příležitostnou nabídkou akcí zaměřených na podporu zdravého životního stylu.

„Návštěvníci budou moci například využít bezplatného měření zraku, tělesného složení nebo cévního a plicního věku. Dále pro ně připravujeme i poradenství v oblasti racionální výživy, léčebné kosmetiky, podologie, odvykání kouření, laktační a předporodní přípravy a konzultace s fyzioterapeutem“, doplnil Antonín Klimša.

Od 1. prosince současně dojde k uzavření stávající ostravské pobočky RBP v ulici Nádražní 22.

V novém také v Havířově

Nové působiště bude mít od ledna 2019 i pobočka RBP v Havířově. Stávající expozitura v ulici Svornosti se k 1. lednu přestěhuje v rámci budovy magistrátu do větších a modernějších prostor v těsném sousedství stávající expozitury.

Preventivní programy RBP a připravované změny v roce 2019

Na preventivní a bonusové programy by RBP měla v roce 2018 celkem vynaložit cca 60 milionů korun, což je oproti loňsku částka o 30 % větší. Pro příští rok pak plánuje nové navýšení o dalších 25 %.

Rok 2018 přinesl klientům RBP několik novinek. Pojišťovna například doplnila speciální balíček pro pojištěnce nad 60 let s možností jednoduššího uplatnění požadavku na úhradu.

Pro pojištěnce od 19 do 59 let jsme připravili nový podbalíček, určený speciálně ženám po porodu. U všech podbalíčků současně došlo k navýšení možnosti čerpání, a to u stomatologie, celiakie, pro těhotné ženy i ženy po porodu do 1 000 Kč, u všech ostatních do výše 500 Kč.

Pro rok 2019 RBP připravuje celou řadu zajímavých změn

Ø sloučením vznikne nabídka pro děti a mládež do 18 let,

Ø nabídku od 19 do 59 let rozdělíme pro ženy a muže,

Ø zvýšíme podporu pojištěncům s celiakií a diabetem,

Ø ve větším měřítku budeme podporovat očkování a zdravý pohyb u mládeže,

Ø vedle dlouholetých dárců krve nově podpoříme prvodárce.

V příštím roce díky prodloužení věkové hranice u chlapců z 15 až do 18 let chceme rovněž zvýšit bonusový příspěvek na očkování proti HPV – lidskému papilomaviru.

Foto dne