Sport
26/03/2019 Václav Menšík

​Senzace! Volejbalisté Ostravy vyřadili loňského šampiona a jsou v semifinále

Ostravští extraligoví volejbalisté, vedení mladým koučem Janem Václavíkem, se stali strůjci velkého překvapení, když ve čtvrtfinálové sérii zvítězili nad úřadujícími mistry z VK ČEZ Karlovarsko 3:0 na zápasy.

Ostravané zvládli nejdříve první zápas čtvrtfinále na domácí půdě a poté vyloupili palubovku hostů. Mistr z Karlovarska, jehož tým je nabitý minulými i současnými reprezentanty, tak dnes musel bezpodmínečně zvítězit.

Domácí, hnáni více než 850 fanoušky v hale Sareza, vstoupili do zápasu dobře, až do koncovky prvního setu byli ve vedení, nakonec jej však ztratili poměrem 22:25.

Ve druhém setu Ostravané stále dotahovali náskok skvěle útočících hráčů Karlovarska, ale přetlačit soupeře se jim nepodařilo a po výsledku 23:25 bylo zřejmé, že i dnešní zápas bude těžký a vyrovnaný.

Bouřící diváci však mladý domácí tým nabudili ke skvělému bojovnému výkonu a v koncovce, i díky perfektním taktickým manévrům trenéra Václavíka, odvrátili tři mečboly, zvítězili 26:24 a snížili na 1:2.

Čtvrtý set byl taktickou bitvou, ke slovu se několikrát dostalo také „jestřábí oko“ a hráči pod tlakem často kazili servis. Kolektivní výkon hráčů VK Ostrava byl nakonec odměněn další těsným vítezstvím v setu, tentokrát 25:23.

V tu chvíli bylo jasné, že rozhodne tie-break, hala bouřila a domácí hráči, kteří se mohli opřít o výborně hrajícího univerzála Jakuba Dvořáka, do něj vlétli sebevědomě a rychle získali náskok čtyř bodů.

Zkušenější hosté ale dokázali náskok stáhnout a v koncovce si dokonce vypracovali mečbol za stavu 13:14. Houževnatí Ostravané se nevzdali, srovnali na 14:14 a poté v úžasné atmosféře zvítězili 16:14 a tak postoupili do semifinále!

Vítězná atmosféra v hale dala fanouškům vzpomenout na euforické tažení Ostravanů extraligovým play-off, které v roce 2013 vyvrcholilo ziskem mistrovského titulu.

Jan Václavík (trenér VK Ostrava): „Dnes nerozhodovalo naše větší sebevědomí, ale zvládnuté koncovky. My jsme také více chtěli a hnala nás plná hala. Poslední zvrat přišel v samotné koncovce zápasu, kdy po dobře rozehraném tie-breaku jsme museli zase odvracet mečbol soupeře.“