Sport
20/08/2018 Tomáš Svoboda

Skvělý Baník! V Olomouci vyhrál 4:1 a dere se mezi nejlepší

Fantastický start do sezóny prožívají fotbalisté Baníku. Tým kouče Bohumila Páníka vyhrál v pondělní dohrávce 5. kola po překvapivě hladkém průběhu na hřišti Olomouce 4:1 a posunul se mezi nejlepší čtyři týmy soutěže.

Výbornými individuálními výkony se o jasnou výhru postarali záložník Martin Fillo, který dal úvodní gól už ve 2. minutě, a pak hlavně senegalský útočník Dame Diop, který se postupně prostřílel až k hattricku.

Před více než 10 tisíci fanoušky se na olomouckém Andrově stadionu hrálo ve velice rychlém tempu, které baníkovcům náramně sedělo.

Zatímco domácí technicky vybavení hráči se chtěli spíše oťukávat, hosté, kterým scházel zraněný lídr Milan Baroš, šli od začátku do soubojů tvrdě a přímočaře.

Odměnou jim byl krásný první gól, při kterém Fillo zakončil přesnou kombinaci do rozhozené obrany. Na brzké vedení navázali hned o deset minut později, kdy další pěknou akci dohrál nekompromisní ranou k tyči Diop.

Drtivým nástupem Baníku byl de facto určen další ráz zápasu. Sigma se sice snažila dostat hru pod kontrolu, ale její útoky byly příliš jalové a stereotypní. Pomalé centry mohly jen těžko překvapit pozornou obranu Ostravanů.

Ti se naopak i po změně stran dostávali do stále méně zodpovědné obrany Olomouce, která nakonec ještě dvakrát kapitulovala. Opět u toho byl v hlavní roli Diop, kterému nejprve asistoval před prázdnou branku Fillo a následně i kapitán Robert Hrubý.

Na stav 0:4 dokázali domácí zareagovat, když v 78. minutě snížil Pavel Dvořák, ale to byla jen kosmetická úprava celkového výsledku a dojmu z představení obou mužstev.

"Takový fotbal má být, hrálo se nahoru dolů a ani domácí neskládali zbraně. My jsme však byli dneska smrtící v protiútocích," hodnotil bezprostředně po utkání kouč Bohumil Páník.

"Fotbal Baníku mě osobně bavil. Předčil nás úplně ve všem. Náš výkon byl naopak za pět," uznal až nečekaně sportovně brankář Sigmy Miloš Buchta.

Baníkovci pondělním vítězstvím nad účastníkem 4. předkola Evropské ligy potvrdili výborný start do sezóny. Z pěti utkání vyhráli čtyři, zaváhali pouze na Slovácku, kde prohráli těsně 1:2.

V tabulce jim zaslouženě patří čtvrtá příčka, a to pouze o skóre za Slavií. Bod ztrácejí na druhou Spartu a tři na první Plzeň. Další utkání je čeká v sobotu, kdy od 17:00 vyzvou na Městském stadionu poslední Duklu Praha.