Nejnovější zprávy: VIDEO: 300 tisíc obyvatel je málo. Ostrava potřebuje růst, tvrdí Jan Světlík Kontejnerový terminál v Mošnově spojí Ostravu s přístavem v Antverpách

Společnost

Slza a Trojzubec. Ostrava prodá pozemky v centru. Na jednom vyroste mrakodrap

​Ostrava chce prodat dvě lukrativní plochy k zástavbě přímo v centru města na území Karoliny.

Vizualizace: Město Ostrava

Záměr prodeje proluk označených jako Slza a Trojzubec schválili městští zastupitelé. Zájemci mohou své investiční záměry podávat do konce září.

Minimální kupní cena za plochu Slza je 37 milionů korun, u Trojzubce to je 56 milionů korun. Město už dříve avizovalo, že v lokalitě zvané Slza by měla být nová výšková dominanta města.

"Jen málokteré město může v dnešní době nabídnout k zástavbě tak lukrativní pozemky, jaké aktuálně nabízíme k prodeji. A informace o zájmu společností o budování infrastruktury pro služby v centru Ostravy máme," řekl primátor Tomáš Macura (ANO).

Podle něj bude město posuzovat kvalitu návrhů a jejich pozitivní dopad na dané území.

"K prodeji nabízíme více než 16.000 metrů čtverečních v samém srdci města. Investor by tady mohl stavět hotel, administrativu, bydlení nebo prostory pro služby. Tímto krokem chceme pomoci dotvořit území kolem Karoliny, které přímo navazuje na centrum města. Určitě se přitom nejedná o poslední pozemky, které nabídneme k prodeji. Připravujeme další výzvy se zaměřením na bytovou výstavbu v centrální části města," uvedla náměstkyně Zuzana Bajgarová (ANO).

V případě plochy Slza je požadováno, aby stavba měla minimálně 12 nadzemních podlaží, u Trojzubce by to měla být alespoň tři patra.

Území o rozloze 8300 metrů čtverečních ve tvaru slzy je již od osmdesátých let minulého století vyhrazeno právě pro výstavbu výškového objektu.

Plocha pod označením Trojzubec je mezi obchodním centrem Fórum Nová Karolina a historickou budovou Trojhalí, její rozloha je 7982 metrů čtverečních.

Slzu město už k prodeji nabízelo. Ve stanoveném termínu ale obdrželo jednu nabídku, která měla formální nedostatky, ostatní zájemci se omluvili, protože nestihli v termínu projekty připravit.

Město proto rozhodlo záměr prodeje vyhlásit znovu.

Foto dne