Nejnovější zprávy: VIDEO: 300 tisíc obyvatel je málo. Ostrava potřebuje růst, tvrdí Jan Světlík Kontejnerový terminál v Mošnově spojí Ostravu s přístavem v Antverpách

Sport

Špatné výsledky i hra. Trenér Hrnčár v Karviné skončil

Jen devět ligových zápasů vedl fotbalisty MFK Karviná slovenský trenér Norbert Hrnčár, který do klubu přišel během listopadu místo předčasně odvolaného Romana Nádvorníka.

Norbert Hrnčár byl odvolán z funkce trenéra MFK Karviná (Foto: Rostislav Recman)

Konec i druhého trenéra, který se pokoušel zvednout karvinské fotbalisty během letošní sezóny Fortuna ligy, klub oznámil tři dny po domácím fiasku s Bohemkou (0:3).

"Důvodem odvolání jsou neuspokojivé výsledky a hlavně samotná hra. Nového trenéra představíme ve středu," oznámil na klubovém webu sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Poslední prohraný zápas byl vrcholem špatného vstupu do jarní části. Karvinští během února a března získali v pěti kolech pouze dva body za remízy s Opavou a Teplicemi.

Po dosud odehraných 24 kolech jsou s pouhými 17 body na předposledním 15. místě a ztrácejí už osm bodů na čtrnáctou Bohemku. V pátek hrají na hřišti pražské Dukly, která je na poslední, tedy přímo sestupové příčce.

Trenér Norbert Hrnčár s týmem zůstal v nebezpečném pásmu hlavně proto, že vyhrál pouze jedno z devíti ligových utkání. Karviná pod jeho vedením porazila pouze Jablonec (2:1).

Kromě posledního duelu předvedlo mužstvo, doplněné o řadu zahraničních fotbalistů, velmi špatné výkony především na Slovácku či v Příbrami.

"Trenérská pozice je taková, že když nastupujete, jste už jednou nohou na odchodu. Beru to úplně pragmaticky. Příchody a odchody k trenérské branži patří. Kdo v ní chce dělat, musí s tím být vyrovnaný," reagoval Hrnčár po sobotní vysoké prohře na dotaz ohledně své budoucnosti.

Pragmaticky to nakonec vzalo i vedení MFK Karviná, která bude chtít ve zbývajících šesti kolech udělat vše pro to, aby se vyhnula přímému pádu do druhé ligy.

Norbert Hrnčár byl celkově pátým trenérem, který se objevil na lavičce Karviné po postupu do první ligy v roce 2016.

Před ním na jeho pozici působili Jozef Weber, Josef Mucha, provizorně manažer Lubomír Vlk a letošní sezónu zahájil Roman Nádvorník.

Foto dne