Nejnovější zprávy: Třinec je krok od semifinále, ve Vítkovicích vybojoval výhru 2:1 Zlatá svatba. Když se Krampol řítil Ostravou rychleji než James Bond

Byznys

Společnost Residomo koupila dalších 274 bytů v Ostravě, Havířově a Olomouci

​Společnost Residomo dnes oznámila, že koupila celkem 274 nájemních bytů v Ostravě, Havířově a Olomouci.

Společnost Residomo vlastní více než 43 tisíc bytů (Foto: residomo.cz)

Největší poskytovatel nájemního bydlení v Česku, který vlastní více než 43 tisíc bytů převážně v Ostravě, Havířově, Karviné, Frýdku-Místku, Orlové a Opavě, tak poprvé překračuje svou působností hranice Moravskoslezského kraje.

Společnost Residomo nové byty do svého portfolia koupila od rakouské firmy Julius Meinl. Jedná se o 13 rezidenčních nemovitostí s 274 nájemními bytovými jednotkami. Hodnota transakce přesáhla 273 milionů korun, dalších 20 milionů hodlá investovat do modernizace nemovitostí.

„Jednou z priorit je výměna výtahů v sedmi domech. Mimo to v několika vchodech opravíme schody, fasády, vyměníme vstupní dveře a schránky. Naše firma nabízí čím dál vyšší standard bydlení a rádi bychom jej přenesli i do nově nabytých nemovitostí,“ uvedl v tiskové zprávě generální ředitel Jan Rafaj, který všechny domy osobně prošel.

Noví nájemníci získají také přístup ke službám, které běžně poskytovatelé nájemního bydlení v Česku nenabízejí. Jedná se například o zajištění vybraných oprav do dvou dnů, asistenční službu pro seniory, dále výhody benefitního programu Rodina Residomo či podporu z nadačního fondu.

Společnost Residomo je od roku 2015 vlastněná americkou společností Blackstone a britskou realitní společností Round Hill Capital, která zároveň investici dlouhodobě spravuje.

„V Evropě máme zkušenost se správou více než 100 tisíc nájemních bytů a vidíme, že nájemní bydlení zažívá renesanci, neboť podporuje ekonomickou transformaci a rozvoj. Stejně je tomu i v Moravskoslezském kraji, kde už jsme v Ostravě zcela vyprodaní a rozšíření portfolia nám umožňuje dále růst,“ vysvětlil Stan Kubáček, investiční ředitel Round Hill Capital.

Obecně představuje nájemní bydlení v celém Česku (podle údajů Ministerstva pro místní rozvoj) zhruba 22,4 % bytového fondu. V loňském roce byly uzavřeny pouze dvě transakce, které se týkaly nemovitostí s více než 100 nájemními byty. Šlo o prodej 739 nájemních bytů v Písnici u Prahy a prodej 106 nájemních bytových jednotek v projektu Turku Suomi Hloubětín v Praze.

Foto dne