Nejnovější zprávy: Colours jsou všude, kam se podíváš. Barvami bude zářit most i radniční věž Mám ještě další sny, říká Václav Varaďa

Politika

​Starosta Bohumína Vícha bude obhajovat senátorské křeslo

Bohumínský starosta a senátor Petr Vícha (ČSSD) bude na v podzimních senátních volbách obhajovat už potřetí post senátora. Oficiálně o tom v minulých dnech rozhodla v Havířově obvodní nominační konference ČSSD.

Petr Vícha. Foto: Archiv

„Hlavním důvodem, že se o post senátora chci znovu ucházet, je podpora ze strany starostů, především z našeho karvinského okresu. Pravidelně se s nimi setkávám,informuji je o zákonech, které v Senátu projednáváme, a vnímám jejich důvěru a užitečnost této spolupráce,“ vysvětlil Petr Vícha.

Sám považuje dlouholetou práci ve funkci starosty Bohumína za největší devizu pro prosazování zájmu lidí v Senátu.


„Ze své pozice starosty vím, co města a jejich obyvatele nejvíce trápí a bojuji za to, aby nevznikaly nesmyslné zákony. Zaměřuji se především na legislativu, která se týká měst a obcí a rád bych v tom pokračoval. Za dvanáct let se nám podařilo vybojovat řadu užitečných věcí. Například bezhotovostní platby ve sběrnách, díky kterým razantně poklesly krádeže kovů, města mohou na svém území regulovat hazard a zatím jsme zabránili i zdražování odpadů,“ doplnil Vícha s tím, že mu podporu v nastávajících volbách přislíbilo i hnutí Starostové a nezávislí (STAN) a rovněž KDU-ČSL.

Jako senátor působí Petr Vícha už dvanáct let, a to pro volební obvod 74, kam patří Bohumín, Dolní Lutyně, Havířov, Petřvald a Rychvald. Ve své práci se zaměřuje na problematiku a zákony, které se dotýkají měst a obcí. Senátorem se stal v roce 2006, kdy od voličů získal téměř 67 procent hlasů.

V roce 2012 post obhájil, voliči mu dali 59,7 procenta hlasů. Od listopadu 2008 působí nepřetržitě jako předseda senátorského klubu ČSSD.

Foto dne