Nejnovější zprávy: ​Rekord pokořen! Návštěvníci Beskydských rekordů vystoupali přes 10 tisíc metrů! Centrem Ostravy prošel první průvod hrdosti gayů a leseb

Kultura

Stručný vzkaz před Colours of Ostrava: Přijďte včas a s pláštěnkou

Jen pár hodin zbývá do otevření bran hudebního festivalu Colours of Ostrava, který ovládne Dolní Vítkovice od středečního odpoledne až do sobotní noci.

Colours of Ostrava 2017 (Foto: Lukáš Ston)

Organizátoři zejména na základě loňských zkušeností, kdy brány areálu nestačily odbavovat velký nápor lidí, doporučují všem návštěvníkům, aby před dnešním zahájením festivalu přišli s dostatečným předstihem.

"Přestože letos máme dvojnásobnou kapacitu vstupních bran, přijďte s dostatečným předstihem. Hlavně pokud nemáte ještě vyměněnou vstupenku za pásku," doporučují organizátoři.

Podle nich i přes všechnu snahu, personální zabezpečení a velké posílení oproti roku 2017 může dojít ke zdržením u vstupu a při bezpečnostních kontrolách.

Festivalový areál se otevírá ve 12 hodin a oficiální zahájení na hlavní stage je v 17:30. Následně už bude patřit kapele Future Islands, dále vystoupí George Ezra, N.E.R.D. a řada dalších interpretů na ostatních pódiích.

Čtyřdenní a jednodenní vstupenky jsou nadále k dostání na místě u hlavní brány festivalu.

"Pásky na ruku jsou letos opět vybaveny čipem, který usnadní identifikaci. Při vstupu do areálu si stačí pípnout u obsluhy, při odchodu naopak odpípnout, tedy přiložit pásek s čipem opět u obsluhy," dodávají organizátoři.

Zvláště v prvních dvou dnech festivalu se bude jako praktický doplněk hodit také pláštěnka, protože počasí bude ve středu a ve čtvrtek deštivé. Od pátku by měl déšť přestat.

Foto dne