Nejnovější zprávy: Hotel a restaurace Padre končí. Bude zde korejské bistro Unikátní výstava mapuje počátky cyklistiky v Ostravě

Byznys

Tatra získala cenu Tradiční česká značka 2016

Ve čtvrtek 24. listopadu proběhlo první slavnostní vyhlášení soutěže Česká značka 2016. O výsledcích soutěže rozhodovala svým hlasováním široká veřejnost, která zvolila společnost TATRA TRUCKS nejlepší tradiční českou značkou roku 2016.

V říjnu letošního roku uskutečnila mezinárodní výzkumná agentura GfK reprezentativní průzkum na on-line populaci 15+ let věku.

Cílem průzkumu bylo zjistit, která z českých značek se nejvíce svou pozitivní marketingovou komunikací zapsala do paměti Čechů, která z vybraných českých značek je vnímaná jako nejvíce tradiční a na kterou z nich jsou nejvíce Češi hrdí. Značka Tatra byla zvolena nejlepší tradiční českou značkou roku 2016.

Na slavnostním večeru převzal ocenění Tradiční česká značka 2016 Petr Rusek, předseda představenstva TATRA TRUCKS a člen představenstva CZECHOSLOVAK GROUP, jejíž majitel Jaroslav Strnad má většinový podíl v kopřivnické automobilce. Menšinový 35procentní podíl v TATRA TRUCKS drží podnikatel René Matera.

„Jsme velice rádi, že značka Tatra je vnímaná jako významná tradiční česká značka, má za sebou nemalou historii, která se píše již od roku 1850. Tatru tedy lze označovat jako jednu z nejstarších automobilek na světě,“ řekl mluvčí společnosti TATRA TRUCKS Andrej Čírtek.

Kopřivnická Tatra chce nadále podporovat svou tradiční značku. Ve svém areálu, v hale někdejší slévárny, plánuje v nejbližších letech otevřít nové muzeum, kde by automobilka rozšířila svou stávající expozici. Návštěvníci by tak v budoucnu mohli v Kopřivnici navštěvovat rovnou dvě muzea automobilů značky Tatra.

Akciová společnost TATRA TRUCKS převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka.

Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu. Automobilka TATRA TRUCKS zaměstnává 1300 kmenových zaměstnanců a dalších více než 600 pracuje v dceřiném podniku TATRA METALURGIE zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství. Obrat TATRA TRUCKS za rok 2015 byl 3,7 miliardy Kč, zisk před zdaněním byl 400 milionů Kč.

Foto dne