Nejnovější zprávy: Vlak v Ostravě srazil ženu, na místě zemřela Výročí: Před 80 lety skončil v Ostravě první okupační nacistický správce

Kultura

​Těšíme se Hukvaldy i na pivo Mustang, říká před Kryštof kempem Richard Krajčo

Potřetí během pěti let vyráží ostravští pivovarníci v létě napříč Českem, aby na vyprodaných Kryštof kempech šířili slávu ostravského piva.

Ondra Kyjonka z kapely Kryštof ve sladovně. Foto: Ostravar

“Naše spolupráce s Richardem Krajčem a kapelou Kryštof trvá už od roku 2014. Každý rok se společně snažíme nabídnout fanouškům kapely něco nového. A bude tomu tak i na letošních kempech,” říká manažerka značky Ostravar Zuzana Cieciotková.

Třetí série Kryštof kempů začala 7. července v Náměšti na Hané a potrvá až do prvního září. Na své pouti má naplánováno celkem 8 zastávek. Kryštof kemp na Hukvaldech je druhý v pořadí. Proběhne v pátek 13.7. a v sobotu 14.7. Pro Ostravar je to jediný kemp na domácí půdě v Moravskoslezském kraji.

Jaké je hlavní téma letošních Kryštof kempů?

Všechny Kryštof kempy jsou letos tématicky věnovány historii, princům a princeznám. Co se hudby týká, krom Kryštofů se návštěvníci mohou těšit na vystoupení kapel Nebe, No Name nebo Petra Jandu z kapely Olympic, který vystupoval už na loňských strahovských koncer-tech kapely, které byly věnovány 25. výročí jejího založení.

Co skrývá stan řečený Sladovna?

Ostravar na Kryštof kempy přiveze speciální pivovarský tým, který postaví v každém z osmi přírodních amfiteátrů pivovarskou školu, pivocvičnu a tanky s pivem Mustang.

“Kdo se bude chtít dozvědět něco více o pivovarském řemesle, ať se staví za Ondrou Kyjonkou, který už potřetí dostal v naší kapele pivní stan, kterému letos říkáme Sladovna, na starosti,” říká šéf kapely Kryštof Richard Krajčo. “Během dvou předchozích ročníků z něj ostravarští sládci Roman Richter a Libor Vávra udělali skutečného pivovarského znalce.“

Proč se Krajčo těší na Mustanga?

Ve Sladovně budou moci návštěvníci ochutnat třeba jedenáctistupňové pivo Mustang. “Obliba našeho pořád ještě nového piva Mustang stále roste. Mustang dnes patří k nejrychleji rostoucím pivním značkám v Česku,” říká na adresu výjimečného piva vrchní sládek pivovaru Ostravar Roman Richter.

“Mustang je skvělé pivo,” potvrzuje slova vrchního sládka i Richard Krajčo. “Jsme rádi, že si ho s námi fanoušci budou moci dát na všech osmi Kryštof kempech.”

V přírodních amfiteátrech si lidé budou moci vychutnat Mustanga v té nejvyšší kvalitě. Nepasterizovaný a z pivních tanků.

"Pouze na Hukvaldech bude na čepu sudový Mustang, neboť zdejší amfiteátr stavbu tankového zařízení neumožňuje,” říká vrchní sládek Roman Richter.

Kromě jedenáctky Mustang si návštěvníci budou moci dopřát také tmavé třináctistupňové pivo Černá Barbora a také aktuální novinku letošního léta - čtyřikrát chmelenou osvěžující desítku Summer, při jejímž vaření použili v Ostravaru také speciální chmel Citra z podhůří Skalistých hor, díky kterému má pivo osvěžující chmelově-citrusovou vůni a příjemně hořkou chuť.

Foto dne