Nejnovější zprávy: S mužem se v Jeseníkách utrhla sedačka lanovky Super začátek Vítkovic, pak famózní obrat Třince. Oceláři v derby vyhráli 4:3!

Byznys

To je nápad! Stavebniny prezentují krytiny přímo na střeše i na fasádě

Pokud jezdíte mezi Ostravou a Vratimovem, jistě jste si už všimli jedné originální stavby. V areálu stavebnin přímo u hlavní silnice v Ostravě-Hrabové vznikla budova, která je opláštěná různými druhy střešních krytin.

Ostravské stavebniny OBB a jejich nové sídlo v Ostravě-Hrabové (Foto: Tomáš Svoboda)

Nevšední architektonický dojem umocňuje kompletně prosklené přízemí a boční fasáda, která stavbu otevírá směrem k přijíždějícím či okolo jedoucím autům.

Střecha je společně s horní částí fasády nového objektu, který byl uveden do provozu na jaře letošního roku, rozdělena na celkem sedmnáct bloků s různými druhy krytin.

Vznikla tím unikátní expozice či vzorkovník, podle kterého si mohou stavebníci udělat bližší představu o tom, jak jednotlivé materiály opravdu vypadají.

„Dosud jsme měli krytiny vystavené před bývalou prodejnou na malých stříškách, což pro orientaci zákazníků nebylo ideální. Rozhodli jsme se je přesunout přímo na střechu nové budovy, a to jak z důvodu úspory prostoru v areálu, tak z hlediska porovnání krytin položených vedle sebe,“ vysvětlil Marcel Horsák ze společnosti OBB stavební materiály.

Podle něj byla realizace takové střechy velice technicky i časově náročná. Vzhledem k pracnosti nebylo snadné získat řemeslníky, ale nakonec se to povedlo.

Architektonický originál, který navrhlo porubské Projektstudio, slouží nejen jako nepřehlédnutelný reklamní poutač, ale je také prodejním, administrativním a školicím střediskem.

Jaké zatím budí ohlasy? „Stává se nám, že lidé poté, co vidí barvu a tvar krytiny na větší ploše, změní svoje původní rozhodnutí a vyberou si jiný materiál. Svůj účel to tedy plní,“ dodává Marcel Horsák.

Fotogalerie

Foto dne