Společnost
27/10/2017 Tomáš Svoboda

Tohle byla fotbalová show. Vítkovice rozstřílely Frýdek-Místek 5:0!

Pěti krásnými góly pokořili fotbalisté Vítkovic v páteční předehrávce 13. kola druhé ligy regionálního rivala z Frýdku-Místku. Výhra 5:0 symbolizuje jejich vzestup pod novým trenérem Ludevítem Grmelou, naopak soupeř se dál trápí.

První branku malého druholigového derby vstřelil v 19. minutě domácí útočník Vladimír Mišinský přesnou střelou z přímého kopu a druhou dal ještě před přestávkou Tomáš Mrázek po rychlé kombinaci do prázdné branky.

Po změně stran si vzal slovo velmi dobře hrající záložník Jakub Kučera, který nejprve brankáře „Lipiny“ Antonína Bučka překonal v 50. minutě přízemní střelou k tyči a o deset minut později se vůbec nerozpakoval napálit míč křížnou ranou z rohu velkého vápna přímo do šibenice.

Parádní tečku za příjemným fotbalovým večerem ostravským fanouškům nabídl minutu před koncem Filip Twardzik, který vypustil „jadernou hlavici“ z dobrých 25 metrů, a to opět nechytatelně do horního rohu branky. 5:0 pro Vítkovice!

„Když to vezmu celkově, hosté neměli šance, ale spíše závary před brankou. My jsme šance měli a navíc se nám neskutečně dařila střelba ze střední vzdálenosti. Myslím si, že to pro nás bylo zcela zasloužené vítězství,“ těšilo vítkovického trenéra Ludevíta Grmelu.

Ostravané mají po jeho jmenování do funkce výbornou bilanci. Vyhráli všechna tři utkání se skóre 8:0. Co se s týmem, který se předtím potácel na dně tabulky, stalo?

„Je to hlavně o sebevědomí a taky o tom, že kluci k tomu možná předtím přistupovali volněji a kamarádsky, ale na hřišti a na tréninku musíte poslouchat. Povídání jsme rychle zatrhli. Teď vidí, že to může fungovat i jinak,“ vysvětlil trenér, na jehož mužstvu je patrné zlepšení hlavně v organizaci hry a disciplíně.

„Jsme rádi za to, že máme tři výhry v řadě. V mužstvu je najednou plno energie, daří se střílet góly i držet nulu vzadu,“ pochvaloval si dvougólový střelec Jakub Kučera.

Naopak jeho protivníci z Frýdku-Místku mají zcela jiné starosti. Oproti nadšeným a bojovným Vítkovicím působili jako parta fotbalových profesorů, kteří jedou maximálně na dvojku. Víc ani ťuk.

Pětigólový debakl byl vyvrcholením smutné série deseti zápasů bez výhry a potvrzením zaslouženě posledního místa ve Fortuna národní lize.

„Bohužel se nám nepodařilo zatím udělat malý zázrak, aby se mužstvo ještě na podzim zvedlo. Problémů je strašně moc,“ uvedl zklamaný trenér hostí Josef Petřík, který však věří, že se kádr s řadou zkušených hráčů ještě zvedne, byť po jeho zářijovém příchodu v pěti kolech získal jen pouhý bod.