Nejnovější zprávy: ​ SmVaK Ostrava a Trianon spojily síly při zaměstnávání zdravotně postižených Přestavba Bazalů finišuje. Podívejte se, jak to tam vypadá

Společnost

Tomeček dojel na Africa Eco Race na celkovém skvělém druhém místě

Závodní posádka Promet/Excalibur dokončila poslední závodní etapu letošního Africe Eco Race 2016. Výsledkem je vynikající druhé místo v celkovém pořadí kamiónů.

Jediným, koho Tomáš Tomeček nedokázal porazit, byl jeden ze dvou továrních kamazů. Sobotní etapa měřila 207 kilometrů a vedla převážně po písčitých cestách kolem mauretánského města Akjut.

Závodní posádka ji zvládla projet bez výraznějších problémů a uzavřela tak vynikajícím výsledkem letošní ročník tohoto dakarského závodu. V neděli je slavnostní defilé u Růžového jezera v Dakaru.

„Znáte ten příběh o tom, jak velbloud, který cítí vodu, zrychluje? Poslední čtyři etapy v Mauretánii byl velbloud jménem Tatra v trysku a stále zrychloval. Bez zaškobrtnutí a v plné rychlosti přilétl do oázy. Druhé místo v kategorii kamionů se zdálo před týdnem jako úsměvný sen,“ uvedl mluvčí týmu Vojtěch Morávek.

„Bez většiny náhradních dílů a téměř tříhodinovou ztrátou v hloubi startovního pole byl cíl jasně daný. Dojet na co nejlepším místě, ale jet tak, aby se tatra moc nerozbila. Jet tak, aby všichni tatrováci byli hrdí na to, jak se daří české značce při třicetiletém výročí první účasti tatry na rallye Paříž-Dakar. Jet tak, aby zítra u Růžového jezera byla česká vlajka. Jet tak, abychom všichni v pořádku dojeli do Dakaru. Výsledek celého snažení je famózní. S velikou radostí mohu potvrdit, že pilot Tomáš Tomeček s navigátorem Ladislavem Lálou obsadili celkové druhé místo v kategorii kamiónů za Antonem Shibalovem na kamazu a před třetí v pořadí Elizabeth Jacinto na manu,“ dodal mluvčí.

„Oslavy na konci etapy byly vřelé, ale nijak veliké. Celé závodní pole se vydalo na cestu do vzdáleného Senegalu. Oslavy vypuknou zítra v Dakaru, kde je naplánována desetikilometrová etapa kolem Růžového jezera. Ta už nic nemůže na výsledcích změnit. Je to slavnostní defilé.“

 

Foto dne