Nejnovější zprávy: ​ SmVaK Ostrava a Trianon spojily síly při zaměstnávání zdravotně postižených Přestavba Bazalů finišuje. Podívejte se, jak to tam vypadá

Byznys

Tomu se říká velkovýroba, tiskárna Finidr vytiskla už 300 milionů knih!

Na velice významnou metu se podařilo dosáhnout úspěšné tiskárně Finidr, která v průběhu listopadu vytiskla ve své výrobě v Českém Těšíně již 300. miliontou knihu.

Speciální publikací se stal titul „Paris mythique“ od nakladatelství Parigramme. „Jsme velmi rádi, že je o knihy z naší tiskárny zájem a těšíme se na další krásné tituly našich klientů,“ uvedla tiskárna na svých webových stránkách.

Společnost Finidr začínala v 90. letech v podstatě jako garážová tiskárna, která se postupně od doby svého založení v roce 1994 vypracovala v jednoho z největších výrobců knih v Evropě a v lídra svého oboru. V moderních provozech zaměstnává 550 lidí, kteří vytisknou více než 24 milionů knih za rok. Jedná se převážně o náročnou barevnou produkci v pevné vazbě.

Obrat firmy dosahuje bezmála jedné miliardy korun a prestiž značky roste nejen v Česku, ale i v zahraničí, kam míří tři čtvrtiny produkce. Zákazníky má ve více než 40 zemích světa.

„Mnohokrát jsem slýchával názor, že tiskárna není dobrý nápad, protože se knihy číst nebudou, případně že je velmi rychle vytlačí elektronická média. Dnes jsem rád, že jsem tomu nevěřil,“ komentoval před časem majitel tiskárny Jaroslav Drahoš pevnost svého přesvědčení o budoucích úspěších.

Foto dne