Nejnovější zprávy: ​ SmVaK Ostrava a Trianon spojily síly při zaměstnávání zdravotně postižených Přestavba Bazalů finišuje. Podívejte se, jak to tam vypadá

Společnost

Tragédie ve Štramberku: Řidič srazil ženu, ujel a zemřel po nárazu do stromu

Tragická nehoda se stala v pondělí ráno ve Štramberku na Novojičínsku.

Ilustrační foto: Archiv

Podle dosavadního vyšetřování tady jednaosmdesátiletý řidič osobního auta značky Fiat srazil a zranil chodkyni, poté pokračoval v jízdě a po několika stovkách metrů narazil do stromu a při nehodě zemřel.

První nehoda se stala na ulici Záuličí ve Štramberku, a to v době okolo 8:50 hodin.

Řidič z dosud neznámých příčin přejel na levou krajnici vozovky, kde došlo ke střetu s chodkyní.

"Osmdesátiletá žena, která po kolizi utrpěla poranění hlavy a dolní končetiny, zůstala při vědomí a v době zásahu byla mimo přímé ohrožení života. Posádka záchranářů ji následně předala na úrazové ambulanci novojičínské nemocnice," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

"Řidič z místa nehody dál pokračoval v jízdě a následně havaroval na ulici Novojičínské," uvedl komisař novojičínské policie Petr Směták.

"Podle dosavadního šetření tu měl jednaosmdesátiletý řidič automobilu značky Fiat z dosud nezjištěných příčin sjet mimo vozovku a narazit do stromu. I přes rychlý zásah záchranářů, včetně provedené resuscitace, konstatoval lékař na místě smrt řidiče uvedeného vozidla," dodal Směták.

Mluvčá záchranářů uvedl, že řidiči již nebylo pomoci. "Muž nejevil po vyproštění žádné známky života. Nepřímou srdeční masáž u něj zahájili hasiči, v rozšířené resuscitaci následně pokračovali záchranáři, včetně posádky Letecké záchranné služby. Snaha obnovit krevní oběh pacienta však byla marná a lékař musel konstatovat jeho smrt."

Možnou příčinou dopravní nehody a havárie by mohla být nenadálá zdravotní indispozice řidiče, více však ukáže výsledek soudní pitvy.

Vyšetřování přesné příčiny stále pokračuje.

Foto dne