25/03/2019 Tomáš Svoboda

Třinec jde zaslouženě dál, pro Vítkovice sezóna skončila

V ocelářském derby potvrdili větší kvalitu i zkušenosti s těžkými duely play-off hokejisté Třince, kteří v pondělní večer ve Vítkovicích vyhráli 5:2. Celkově zvládli čtvrtfinálovou sérii jednoznačně 4:0 na zápasy.

Přestože domácím kvůli zranění chyběl ofenzivní lídr Ondřej Roman, vstoupili do „utkání naděje“ lépe a už ve 3. minutě vedli 1:0 díky pěknému gólu Šimona Stránského.

Hostující Oceláři ovšem odpověděli velmi rázně. Nejprve v 7. minutě vyrovnal Vladimír Svačina, na jehož trefu navázal v přesilovce Petr Vrána.

Když náskok Třince v 16. minutě opět v početní převaze navýšil Erik Hrňa na 3:1, začalo více než 9 tisíc fanoušků v Ostravar aréně tušit, že série spěje k definitivnímu rozuzlení.

Vítkovicím potom lépe vyšla druhá třetina, ve které dokázal šťastným gólem snížit na 2:3 Jan Schleiss.

Další šance na zdramatizování zápasu byly v několika přesilovkách, ale střelcům Vítkovic se nepovedlo překonat pozorného Šimona Hrubce.

Naopak Patrik Bartošák ještě jednou kapituloval, když jej v 50. minutě propálil David Cienciala. Jednalo se o třetí využitou přesilovku Třince.

Závěrečnou power-play domácí určitě chtěli zahrát lépe. Soupeř se jim z nepříliš velkého tlaku vymanil a v poslední minutě zásluhou Ethana Wereka přidal do odkryté branky pojistku.

Výhra 5:2 potvrdila celkovou dominanci Třince, který přechozí tři utkání v sérii nad Vítkovicemi vyhrál 3:2, 3:0 a 2:1.

Zatímco Třinečtí se mohou těšit na extraligové semifinále, Vítkovičtí si bohužel připomenuli loňský rok, kdy jejich sezónu stejně rychle ukončila brněnská Kometa.

Více o posledním utkání „ocelářské“ série napoví fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Rostislava Recmana.