24/03/2019 Tomáš Svoboda

Třinec je krok od semifinále, ve Vítkovicích vybojoval výhru 2:1

Především bojovnost a urpustnost rozhodla nedělní třetí zápas čtvrtfinálové série extraligového playoff mezi hokejisty Vítkovic a Třince. Třetí výhru a celkové vedení 3:0 v sérii si z Ostravy odvážejí hosté, kteří díky gólům Michala Kovařčíka a Martina Růžičky vyhráli 2:1.

Domácí dokázali před vyprodanou Ostravar arénou korigovat skóre až v samém závěru. Trefa Šimona Stránského však přišla příliš pozdě.

21 vteřin před koncem už nemohla znamenat nic víc než snížení na 1:2.

Hostující a v sérii favorizovaní Oceláři sice tentokrát neměli takovou převahu jako v prvních dvou zápasech, ale přesto dokázali být produktivnější.

Do vedení je poslal na začátku druhé třetiny Michal Kovařčík. Náskok Třince zvýšil v 52. minutě zkušený kanonýr Martin Růžička.

"Bylo to spíš urputné a bojovné utkání a šlo znát, že bude rozhodovat málo gólů. Pro domácí je výsledek asi krutý, protože to byl vyrovnaný zápas. Hráčům děkuji, že vydolovali vítězství, které nás posouvá zase dál," uvedl třinecký trenér Václav Varaďa, podle kterého vynikl kvalitní výkon gólmana Šimona Hrubce.

Vítkovičtí mohli opět litovat, že jim scházelo více pohotovosti a rychlosti v rozhodování před brankou soupeře.

"Rychlost rozhodování a provedení je u Ocelářů zatím lepší. Na druhou stranu týmu nejde vůbec nic vytknout. Vyprodaná aréna asi chtěla vidět celkově jiný hokej a vítězství našich barev. Série se pro nás vyvíjí velmi nepříznivě, ale budeme ti poslední, kteří přestanou bojovat," komentoval duel vítkovický trenér Jakub Petr.

Pokus o odvrácení třineckého "mečbolu" bude mít jeho mužstvo už zítra. Čtvrtý zápas regionální čtvrtfinálové série mezi Vítkovicemi a Třincem se hraje v Ostravar aréně v pondělí 25. března od 17:00.

Více o vyrovnaném třetím utkání série řekne fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Lukáše Stona.