Nejnovější zprávy: Motorkář nepřežil srážku s autem, chlapec (13) byl těžce zraněn Recenze: Indická Ganga v hájence u Frýdku-Místku? Funguje to!

Společnost

U Budišova havaroval kamion, vysypal stovky palet

Čtyři jednotky hasičů se zapojily během středečního dopoledne do odstraňování následků nehody nákladního automobilu značky Renault s přívěsem, plně naloženého dřevěnými paletami.

Kamion skončil v příkopu v Budišově nad Budišovkou, místní části Guntramovice (okres Opava). O jeho vyproštění se postarala těžká hasičská technika z Ostravy, hasiči také přečerpali 70 litrů nafty z proražené palivové nádrže do náhradních nádob.

Do Guntramovic postupně vyjely ve středu ráno (po osmé hodině) tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje – ze stanic Vítkov, Opava (chemický automobil) a Ostrava-Zábřeh – odtud jeřáb Demag/Terex, vyprošťovací speciál Mercedes Actros Bizon a pojízdná dílna. Zasahovala zde i jednotka dobrovolných hasičů z Vítkova.

„Z proražené palivové nádrže nákladního Renaultu vytékala nafta, která naštěstí skončila pouze ve sněhu a nedostala se do kanalizace. Odtěžila ji specializovaná firma. Hasiči z proražené nádrže vyčerpali 70 litrů nafty. Kamion byl venku z příkopu krátce po středečním poledni,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Po část hasičského zásahu byla umožněna silniční doprava (kyvadlově), protože v blízkosti nehody se nacházel záliv pro autobusovou zastávku. Nehoda se obešla bez zranění.

Foto dne