Nejnovější zprávy: ​ SmVaK Ostrava a Trianon spojily síly při zaměstnávání zdravotně postižených Přestavba Bazalů finišuje. Podívejte se, jak to tam vypadá

Společnost

Už se to blíží, festivalovou sezónu v Ostravě zahájí studentský Majáles!

Pokud se vám stýská po atmosféře letních festivalů, vězte, že pomalu, ale jistě nastává jejich čas. Jako předzvěst všeho, co se v Ostravě na poli kultury a zábavy bude dít v létě, přichází tradičně počátkem května studentský Majáles. Letošní 22. ročník se uskuteční ve středu 4. května v areálu Dolní oblasti Vítkovice.

Organizátorům z řad Stavovské unie studentů, která funguje pod záštitou obou ostravských univerzit, se povedlo připravit velmi atraktivní, a to nejen hudební, program. Například jeho doprovodná část běží už od počátku dubna a vyvrcholí příští středu v areálu porubských kolejí akcí Rock’n’Majáles s vystoupením kapel, grilováním a sportovními turnaji.

A na co se mohou návštěvníci těšit v den samotného Majálesu? „V areálu bude připraveno pět scén. Čtyři klasická pódia, na která už jsou návštěvníci zvyklí, a pomyslná pátá scéna bude stejně jako v minulém roce Red Bull Tour Bus, který nabídne jména jako Vladimir 518, James Cole či Pipes and Pints,“ uvedla dramaturgyně festivalu Bára Žembová.

Největším lákadlem budou vystoupení na hlavní scéně, kde se během odpoledne a večera objeví mimo jiné silná sestava tuzemských kapel. Vypsaná Fixa, UDG, Xindl X a vše završí půlnoční vystoupení Davida Kollera. Na své si však díky dalším festivalovým scénám přijdou také vyznavači hip hopu, elektronické hudby či znalci ostravských kapel.

Součástí ostravského Majálesu, který se popáté koná společně za obě univerzity a který loni navštívilo rekordních 17 tisíc lidí, však nebude jen „hudba a pivo“, ale také třeba speciální „HateFree“ zóna určená diskuzím o současných problémech dnešní doby i života v Ostravě.

Ještě než vše 4. května vyvrcholí v Dolní oblasti Vítkovice, sejde se v 11:00 v Husově sadu tradiční majálesový průvod, jehož letošním tématem jsou hvězdy filmového plátna. Účastníci průvodu v maskách získají zvýhodněné vstupné na Majáles za 50 Kč. Ostatní návštěvníci si mohou vstupenky koupit na místě za 200 Kč nebo v předprodeji za 150 Kč.

Foto dne