Společnost
21/10/2015 Jaroslav Baďura

V Bukovci se letos narodil rekordní počet dětí. Každé dostane strom v aleji

Dvojnásobek obvyklého počtu dětí se letos narodilo v Bukovci. Lidé z obce se tak rozhodli k neobvyklému počinu: každé z 28 narozených dětí, což je zhruba dvojnásobek obvyklého ročního "přírůstku", dostane svůj vlastní strom v nové unikátní aleji. A jak poznamenal kdosi při sázení stromů: "to ani obec loni nevypnula proud"...

Nejvýchodnější obci České republiky se rozhodla tento mimořádný přírůstek oslavit výsadbou Aleje života, sazenice třešní ptačích vysadili za asistence zahradníků rodiče a příbuzní dětí. „Potřebných 95 tisíc korun obec získala od Nadace ČEZ, vysportovali ji uživatelé mobilní aplikace EPP Pomáhej pohybem,“ řekl mluvčí Skupiny ČEZ Vladislav Sobol.

Projekt Alej života má za cíl vytvářet vztah místních občanů k Bukovci a jeho okolní krajině prostřednictvím vysazení nového stromu s každým narozeným dítětem v obci. Její zastupitelé tak zároveň chtějí obnovovat původní dřeviny, které byly v průběhu let zejména v rámci výstavby in-line stezky vykáceny.

„V minulých letech se nám podařilo vybudovat naučnou in-line fitness stezku s posilovacími stroji, vedoucí k lyžařskému areálu Kempaland a nově vzniklému odpočinkovému areálu s názvem Cestujeme po Evropě. V této souvislosti jsme ale byli bohužel nuceni vykácet značné množství zeleně, kterou se nyní podél stezky snažíme systematicky obnovovat,“ uvedla starostka obce Monika Czepczorová.

Zajímavý nápad propojení ekologické, estetické i komunální a rodinné stránky života ocenili uživatelé mobilní aplikace ČEZ EPP a svým pohybem podpořili projekt v nejvýchodnější obci České republiky během několika dní. Už první výsadbu tak podpořil 95tisícový příspěvek Nadace ČEZ.

„Obec Bukovec dlouhodobě vytváří vhodné zázemí a podmínky pro své aktivní občany a snaží se jim nabízet stále nové možnosti pro sportovní i kulturní vyžití. Ti společně s dalšími uživateli aplikace z řad činorodé veřejnosti teď podporu prostřednictvím zdravého pohybu oplatili zase jí,“ sdělila Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Prostřednictvím aplikace EPP Pomáhej pohybem lze vybraným projektům pomáhat hned několika druhy pohybu, například během, lyžováním nebo zdánlivě obyčejnou chůzí. Aplikace funguje také jako klasický sporttracker, jenž zaznamenává a generuje statistiky osobních výkonů dle různých hledisek. Přehled všech ukončených i aktuálních projektů, ze kterých si uživatelé v rámci své sportovní podpory mohou vybírat, nabízí speciální microsite www.pomahejpohybem.cz i samotná aplikace ČEZ EPP.

Sdílejte článek