Nejnovější zprávy: S mužem se v Jeseníkách utrhla sedačka lanovky Super začátek Vítkovic, pak famózní obrat Třince. Oceláři v derby vyhráli 4:3!

Byznys

V centru Ostravy otevřel nový kadeřnický salon GRUBR

Na ostravském Jiráskově náměstí, známém spíše jako Kuří rynek, otevřel před několika dny Martin Grubr nový kadeřnický salon.

Martin Grubr. Foto: Vladimír Pryček

"Víte, já už měl ve svých patnácti letech sen, že si takový salon jednou otevřu. Ale vedla k tomu dlouhá a těžká cesta," směje se jeden z TOP ostravských kadeřníků Martin Grubr.

Začínal v centru Ostravy hned po střední škole, pak s partou dalších kadeřníků stříhal v Martinově, no a zhruba po pěti letech se vrátil zpátky do centra. Salon GRUBR je na skvělém místě a skvěle také vypadá...

"Zhruba dva roky jsem se rozhlížel po nějakém zajímavém prostoru, až jsem ho našel," říká Martin Grubr - jeho salon je v patře nad známou ostravskou kavárnou Kafé 10.

"Pan majitel nemovitosti je velmi náročný člověk - zajímal se o to, co tady bude a jak to bude vypadat. Vypracovali jsme pro něj s přítelkyní třináctistránkový elaborát o tom, co jsem zač, čeho jsem dosáhnul a co chci dělat dál."

Majitele Martin Grubr nakonec přesvědčil a někdy v lednu letošního roku začaly ve zmíněném prostoru stavební práce. "Neměl jsem na všechno dost času, ale naštěstí mi pomohla rodina a kamarádi - nebýt například bratra, který tady trávil dny i noci, salon bych neotevřel," říká Martin Grubr.

Prostor, kde nyní salon sídlí, byl původně vlastně jakýmsi velkým sálem. "Já se ale rozhodl jej rozdělit tak, abych oddělil klidovou zónu, kde zákazníci čekají, a zónu pracovní," říká v luxusním interiéru vyvedeném v přírodních barvách Martin Grubr.

V salonu nyní pracují čtyři kadeřníci včetně Martina Grubra, dvě křesa jsou ještě připravená pro případné zájemce o špičkovou práci. "Byl bych docela rád za kadeřnici - ženu, ale rozhodující kritérium to není," směje se Martin Grubr.

Když se jej zeptáte, na co se jeho salon specializuje, zda například na péči, nebo špičkové barvy, odpoví bez přípravy: "No přece na vlasy."

Nebojí se Martin Grubr narůstající konkurence nových salonů a populárních barber shopů? "Ne, máme fakt strašně moc práce. Jsme tady od rána do noci a makáme i o víkendech, takže práce je dost," říká Grubr.

"Víte, já myslím, že je jenom dobře, že tyto podniky vznikají, ta konkurence je zdravá. Ostatně například všechny barber shopy tady v Ostravě mají kamarádi, snažím se je podporovat a v začátcích jsem jim také spoustu zákazníků předal. Jsem rád, když se lidem daří, nejsem závistivý člověk. Vím, jak je to těžké budovat dneska nějakou firmu a držím jim palce."

Martin Grubr přiznává, že pro nové zákazníky není snadné se dostat "na jeho křeslo". "Už mám stálý diář a kdybych přibíral dál, tak lidé, kteří ke mně chodí šest let, už by se ke mně nedostali, protože by čekali půl roku na termín. Já se snažím budovat klientelu pro své kolegy - můžu za ně dát ruku do ohně."

Magazín PATRIOT byl pozván na slavnostní otevření salonu a reportér Vladimír Pryček zde pořídil fotogalerii.

Fotogalerie

Foto dne