Nejnovější zprávy: Přestavba Bazalů finišuje. Podívejte se, jak to tam vypadá Fotogalerie: Když se tramvaj po nehodě vrací zpět na koleje

Společnost

V Háji ve Slezsku shořela velká stodola. Hasiči zabránili požáru sousedního domu

Sedm jednotek hasičů zasahovalo v neděli večer u požáru větší hospodářské budovy v obci Háj ve Slezsku, místní části Jilešovice (okres Opava), přilehlé k rodinnému domku.

„Hasičům se podařilo celý obytný dům uchránit před požárem. Celková škoda na stodole byla odhadnuta na 200 tisíc korun, hasiči přitom uchránili před ohněm majetek minimálně za půl milionu korun,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Oheň zachvátil hospodářskou budovu o půdorysu 18 x 8 metrů se sedlovou střechou, sloužící jako kotelna, garáž a dílna. Majitelé stačili hodnotné předměty, elektrická zařízení a nářadí včas vytáhnout ven.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v neděli krátce před pátou hodinou odpolední. Do Jilešovic vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje – ze stanic v Hlučíně a Opavě, společně s nimi 5 jednotek dobrovolných hasičů – Hrabyně, Hlučín, Lhota u Opavy, Šilheřovice a Dobroslavice.

„Hasiči z požářiště vynesli propanbutanovou tlakovou lahev. Oheň dostali pod kontrolu během půlhodiny, dohašování jim zabralo bezmála další dvě hodiny. Podařilo se jim uchránit před požárem přilehlý dvoupodlažní rodinný domek. Požár se obešel bez zranění. Příčina vzniku požáru je v šetření,“ dodal Kůdela.

Foto dne