Nejnovější zprávy: Hotel a restaurace Padre končí. Bude zde korejské bistro Unikátní výstava mapuje počátky cyklistiky v Ostravě

Společnost

V Krnově týral muž ženu čtyři roky. Případů domácího násilí na Bruntálsku přibývá

Vážný případ domácího násilí řešili o víkendu krnovští policisté. Násilník ve věku 44 let od roku 2012 psychicky a fyzicky napadal svou manželku. Také jí vyhrožoval zabitím.

„Policisté násilníka vykázali z obydlí na deset dní. Byl pod vlivem alkoholu a skončil na záchytné stanici v Opavě,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Po vystřízlivění byl násilník zadržen a policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání z přečinu nebezpečného vyhrožování a zločinu týrání osoby žijící ve společném obydlí. Obviněný byl vzat do vazby a hrozí mu trest odnětí svobody do výše osmi let.

Za letošní rok, tedy necelé čtyři měsíce, se policisté na území okresu Bruntál zabývali 35 incidenty, které měly znaky domácího násilí.

„V osmi případech jsme vykázali násilnou osobu z obydlí, což je o tři případy více, než za stejné období loňského roku. Za celý rok 2015 jsme vykázali celkem šest osob z obydlí. Letos byly tři vykázané osoby na Krnovsku a Rýmařovsku, jednu osobu vykázali policisté na Bruntálsku a jednu na Albrechticku,“ dodala mluvčí.

 

Foto dne