Nejnovější zprávy: S mužem se v Jeseníkách utrhla sedačka lanovky Super začátek Vítkovic, pak famózní obrat Třince. Oceláři v derby vyhráli 4:3!

Sport

V létě na brusle, v zimě na běžky. Ostrava rozšířila areál U Cementárny

Od začátku prázdnin bude veřejnosti sloužit nová část in-line a sportovního areálu U Cementárny v Ostravě-Zábřehu.

Vizualizace druhé etapy sportovního areálu U Cementárny (Foto: ostrava.cz)

Sportovním nadšencům bude k dispozici 1600 metrů nových drah, tenisové kurty, skate park, hřiště pro parkour a pumptracková dráha.

Zrekonstruovány pak byly komunikace a chodníky a rozšířeno bylo také parkoviště vybudované v první etapě v roce 2014. Přibyla i odpočinková místa s lavičkami či stojany na kola.

"Z investičních akcí v oblasti sportu je určitě největší právě dokončovaná druhá etapa in-line areálu U Cementárny za 99 milionů korun," uvedl náměstek primátora pro sport a školství Vladimír Cigánek s tím, že Ostrava letos celkově dá do sportu zhruba 590 milionů korun.

Jak dále podotkl, areál bude Ostravanům sloužit celoročně, tedy včetně možnosti zimního běžkování.

Obě části sportovního areálu od prázdnin nabídnou bruslařům dohromady 3000 metrů drah včetně speciální klopené dráhy o délce 200 metrů.

Všichni návštěvníci budou mít k dispozici volně přístupné boxy a sociální zařízení včetně sprch. Součástí areálu bude prodejna, půjčovna a servis sportovních potřeb. Občerstvení nabídne bistro, které je součástí areálu, s vnitřním i venkovním posezením.

Vybudovaný skatepark s železobetonovou skořepinou a povrchem z cementové pálené omítky má rozlohu zhruba 1600 metrů čtverečních. Nabízet bude osvětlenou sestavu obloukových křivek doplněnou o betonové překážky.

Novým módním druhem sportovní aktivity je "pumptrack". Rampa, která byla původně vyrobena pro Olympijský park 2018, nabídne vyžití cyklistům, koloběžkářům, skateboardistům a in-line bruslařům.

Jedinou placenou službou v areálu jsou oplocené tenisové kurty na celkové ploše 2 592 m².

Slavnostní otevření nové části areálu U Cementárny je plánováno na pátek 29. června. Provozovatelem bude stejně jako v případě první etapy městská společnost Sareza.

Odhadovaná návštěvnost se v loňském roce pohybovala kolem 180 tisíc lidí.

Foto dne