Nejnovější zprávy: Hotel a restaurace Padre končí. Bude zde korejské bistro Unikátní výstava mapuje počátky cyklistiky v Ostravě

Společnost

V Moravskoslezském kraji se v pátek vážně opařily dvě malé děti

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v pátek 29. září u dvou malých dětí, které si přivodily vážné opařeniny.

V dopoledních hodinách to bylo na Opavsku, odpoledne pak na Frýdecko-Místecku. V obou případech postiženým pomáhaly pozemní posádky záchranné služby spolu s týmem letecké záchranné služby z Ostravy.

„Před půl desátou vyjížděly sanitní speciály do jedné z obcí na Opavsku, kde došlo k opaření rok a půl starého dítěte, které na sebe převrhlo horký čaj,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Se zasažením v oblasti hlavy, hrudníku a horní končetiny byl chlapec ošetřen a vrtulníkem pak přepraven do popáleninového centra Fakultní nemocnice  Ostrava.

Odpoledne zasahovali záchranáři u šestiměsíčního dítěte v Třinci, které se opařilo horkou vodou z termosky. Vážně zraněnému poskytli záchranáři přednemocniční neodkladnou péči a letecky jej přepravili do ostravské fakultní nemocnice.

Popáleniny u dětí patří mezi časté úrazy, k nimž je záchranná služba volána. „Jen od začátku září museli záchranáři kromě výše uvedených zasahovat u dalších tří dětí podobně útlého věku. Utrpěly rovněž opařeniny nebo popáleniny chemickou látkou,“ uvedl Humpl.

Jde o velmi bolestivá poranění, která vyžadují náročnou léčbu a nezřídka zanechávají trvalé následky. Přitom k jejich vzniku mnohdy stačí jen malá chvilka nepozornosti rodičů, či nevhodně odložená nádoba s horkou tekutinou, či dráždivou chemikálií…

Foto dne