Nejnovější zprávy: Nemocnice ve Frýdku-Místku uvedla do provozu magnetickou rezonanci Kamion plný cihel zablokoval dálnici u Bravantic

Byznys

V Nošovicích začala výroba automobilu Hyundai i30 třetí generace

V automobilce Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku dnes začala sériová výroba modelu Hyundai i30 třetí generace.

Ze 350.000 automobilů, které chce slezská továrna v příštím roce vyrobit, bude nového modelu více než 100.000 kusů, uvedl mluvčí automobilky Petr Vaněk.

„Pětidveřový hatchback je první verzí nové generace i-třicítky, v průběhu příštího roku přijde postupně kombi, motoricky nabušená N-verze a v závěru roku i sportovně střižený fastback,“ uvedl Vaněk.

Pětidveřového modelu Hyundai i30 druhé generace vyprodukovala automobilka od ledna 2012 více než 373.000 kusů a jeho výrobu ukončila poslední listopadový den. První generace vozu se v Nošovicích vyráběla od zahájení sériové výroby v listopadu 2008 do prosince 2011.

Hyundai i30 třetí generace se od předešlého modelu liší designem, má jiný podvozek a jízdní vlastnosti a například také větší a jinak umístěný display.

„Počet objednávek nové generace i30 je již nyní na hranici výrobní kapacity závodu HMMC a prodeje ve všech evropských zemích budou zahájeny v průběhu prvního čtvrtletí příštího roku,“ uvedl Vaněk. Cena vozu ještě nebyla určena.

„Nový Hyundai i30 se stane pilířem našich evropských prodejů, přičemž právě tento evropský trh je nesmírně náročný a konkurence v segmentu nižší střední třídy nebývale tvrdá,“ uvedl viceprezident společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech Čong Hun-I.

Nošovická továrna Hyundai má 3400 zaměstnanců, dalších 7000 lidí pracuje pro její subdodavatele. Loni automobilce klesl zisk o 3,47 miliardy korun na 5,5 miliardy korun, tržby jí ale vzrostly, a to o 19,3 miliardy korun na 125,7 miliardy korun.

Foto dne