Nejnovější zprávy: ​ SmVaK Ostrava a Trianon spojily síly při zaměstnávání zdravotně postižených Přestavba Bazalů finišuje. Podívejte se, jak to tam vypadá

Společnost

V Ostravě-Nové Bělé hořel rodinný dům, hasiči stačili zachránit majetek za dva miliony

Šest jednotek ostravských hasičů dnes kolem poledne zasahovalo v Ostravě-Nové Bělé u požáru střechy rodinného domku a dřevěného přístavku.

Hasičům se podařilo rychlým zásahem uchránit před ohněm celé obytné přízemí a minimálně polovinu sedlové střechy, což odhadem představuje uchráněný majetek minimálně za dva miliony korun.

Celková škoda na části střechy a dřevníku byla předběžně odhadnuta na jeden milion korun, příčina vzniku požáru je zatím v šetření. Nikdo nebyl zraněn.

„Operační středisko hasičů bylo o požáru střechy rodinného domku o půdorysu zhruba 10 x 10 metrů informováno v pátek v 11 hodin dopoledne. Do novobělské Ječmínkovy ulice vyjely čtyři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje – Zábřeh, Jih, Fifejdy a Přívoz, společně s nimi dvě jednotky dobrovolných hasičů – Stará Bělá a Hrabová,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za 50 minut, dohašování s rozebíráním konstrukcí jim zabralo už jen další čtvrthodinu. Během zásahu vynášeli do bezpečí nábytek a majitel si mohl odvézt po pokynu velitele zásahu z ohrožené garáže osobní automobil značky Porsche Cayenne.

 

Fotogalerie

Foto dne