Nejnovější zprávy: ​ Anglická kapela Deep Purple vystoupí v Ostravě Tragédie ve Štramberku: Řidič srazil ženu, ujel a zemřel po nárazu do stromu

Společnost

V Porubě v noci hořelo, hasiči evakuovali z bytů 21 lidí

​Tři jednotky hasičů se ve středu 9. května 2018 nad ránem podílely na likvidaci požáru v garsonce bytového domu v Ostravě-Porubě.

Foto: HZS MSK

Událost byla na operační středisko ohlášena devět minut po půl čtvrté. Na místo byly ihned vyslány hasičské jednotky ze stanic v Porubě a Ostravě-Zábřeh spolu s dobrovolnými hasiči městské části Pustkovec.

"Jednotky po provedeném průzkumu zjistily plamenné hoření v jednom z bytů," uvedl mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Policisté, kteří byli na místě první, použili hadici z nástěnného hydrantu a spolu s jedním z obyvatel se požár pokusili zmírnit, vzhledem k jeho intenzitě se to však nepodařilo.

Hasiči na jeho likvidaci nasadili jeden vodní proud v dýchací technice. Při zásahu pak nalezli tři malé propan-butanové láhve, které opatrně vynesli.

Požár byl lokalizován již dvě minuty po příjezdu první hasičské jednotky k zásahu - dále z bytu se nešířil. Zcela zlikvidován pak byl po půl šesté ráno.

Ještě před příjezdem zasahujících jednotek dům samovolně opustilo 21 osob, pro jejich tepelný komfort jim byl poskytnut evakuační autobus hasičů.

Příčina vzniku požáru je v šetření hasičských vyšetřovatelů a policistů, škoda je odhadována na 80 tisíc korun.

"Nikdo nebyl zraněn, byty nad požárem zasaženy nebyly," dodal mluvčí.

Foto dne