Nejnovější zprávy: ​Rekord pokořen! Návštěvníci Beskydských rekordů vystoupali přes 10 tisíc metrů! Centrem Ostravy prošel první průvod hrdosti gayů a leseb

Sport

Velká pocta a krásné setkání. Dojatý František Černík děkoval Vítkovicím i rodině

90. výročí vzniku hokejového klubu oslavily Vítkovice nejen páteční výhrou 4:2 nad Spartou Praha, ale také slavnostní poctou legendárnímu Františku Černíkovi a setkáním takřka devadesáti osobností.

Vítkovická "legenda legend" František Černík během slavnostního ceremoniálu v Ostravar Aréně (Foto: Vladimír Pryček)

Ještě než výroční utkání začalo, zamířil pod strop Ostravar Arény dres někdejšího úspěšného útočníka, bývalého bosse a současného čestného prezidenta HC Vítkovice Ridera s číslem 9.

Při velkolepém a dojemném ceremoniálu doprovodili Františka Černíka jeho syn Michal a vnuk Niklas. Prostřednictvím videa na kostce jej pozdravila i dcera Andrea s vnučkami Terezkou a Viktorkou, připojily se i osobnosti jako Vladislav Treťjak nebo René Fasel.

"Chtěl bych poděkovat rodině, že to se mnou tak dlouho vydržela a vítkovickému klubu za toto krásné setkání. Po těch letech se sejít, to se málokomu podaří," uvedl dojatý František Černík, kterému zaplněná aréna aplaudovala ve stoje a sborově skandovala jeho jméno

Legendární "Čert" také popřál oběma týmům i fanouškům hezký sport, což se vyplnilo.

Předtím se během setkání ve společenských prostorách vítkovické arény rozpovídal o něco obšírněji. A to poté, co od majitele klubu Aleše Pavlíka převzal ocenění za veškeré zásluhy a zlatý řetízek se třemi puky symbolizujícími jeho medailové úspěchy z hráčské kariéry.

"Za sebe děkuji moc. Věřím, že Vítkovice nyní pokračují velmi dobře v tom, co jsme kdysi začali. Jsem rád, že jsme v mojí éře nikdy z ligy nesestoupili, i když jsme ji ani nevyhráli. Teď přeju Vítkovicím, abychom to letos vyhráli. Myslím si, že k tomu máme docela blízko. A když ne letos, tak někdy příště," dostal František Černík s úsměvem "pod tlak" své nástupce.

Mezi hosty, kteří přišli vzdát hold nejen klubové legendě, ale celé éře klubu lemované lety 1928 - 2018, bylo téměř devadesát osobností, bývalých hráčů i trenérů, kteří za Vítkovice odehráli spoustu sezón.

František Černík se v rámci galerie klubové historie zařadil po bok legend Josefa Mikoláše, Jana Kaspera a Miroslava Vlacha, jejichž dresy byly vyvěšeny pod strop arény v předchozích letech.

Více o krásném setkání a slavnostním ceremoniálu řekne fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Vladimíra Pryčka.

Fotogalerie

Foto dne